Autor Zpráva
MildaWilda
Profil *
Dobrý den,

mám stránku v HTML + CSS a potřebuji udělat novinky. Místo toho, abych na každé stránce upravoval novinky, řekl jsem si, že je udělám v php. Takový problém by to zase až tak nebyl, kdyby to umělo načítat jiný soubory než txt - které nenesou žádný formát - ani zalamování řádků!
Neví někdo, jak na to? Funguje mi načtení txt, jen bych to chtěl s formátem. Neporadí mi někdo, jak na to? Děkuji
Můj kód na načítání externího souboru.
<?php
  include 'pokus2.xls';
  ?>
__construct
Profil
Máš na výber - načítavaj si php súbor, ktorý bude obsahovať HTML + CSS, alebo XML súbor (ten ale budeš potom musieť spracovať - tzv. „parsovať“)
MildaWilda
Profil *
Mno, tak načítání php souboru funguje, to není problém, akorát já to potřebuju udělat pro laika, aby si ty novinky mohl sám upravovat.
__construct
Profil
MildaWilda:
Tak v tom prípade skús XML (dá sa editovať v Excel) a za pomoci php sa dá celkom jednoducho spracovávať - napr. týmto
MildaWilda
Profil *
Sakra, tak tohle zase neříká nic mně... :/. Nevím co mám udělat vůbec...
Pavel Mlejnek
Profil *
Soubory o kterých mluvíš jsou v klasickém XML formátu. Jejich parsování není pro začátečníka nic jednoduchého (u docx musíš použít i zipovací funkci a pod.., nevím jak u xls). Kdysi jsem na parsování docx souborů v php používal PHPDocX, které funguje celkem pěkně.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0