Autor Zpráva
chichi
Profil *
Dobrý den,
na svých stránkách mám banner, u kterého bych potřeboval změřit počet kliknutí. Hledal jsem přes google, ale nic pořádně funkčního jsem nenašel. Máte s tím zkušenosti? Mohli byste mě odkázat na jednoduchý skriptík počítadla kliknutí? Děkuji
Laman
Profil
místo původního odkazu toho banneru můžeš odkazovat na php skript, který ti připočte klik a přesměruje tě na cílovou adresu. jednoduchý příklad:
<? //uložíš zvlášť do php souboru, třeba counter.php
$redir=$_GET['redir'];
if(isset($redir)){ //musí mít parametr, cílovou adresu
  $redir=htmlspecialchars($redir);
  
  if(file_exists("pocet.txt")){$pocet=file_get_contents("pocet.txt");} //načte dosavadní počet kliků, jinak 0
  else{$pocet=0;}
  $pocet++;
  $soubor=fopen("pocet.txt",'w');
  fwrite($soubor,$pocet); //zapíše počet kliků
  fclose($soubor);
  header("location:$redir"); //přesměruje na cílovou adresu
}
?>

pak jen v tom banneru předěláš <a href="puvodniAdresa.cz"> na <a href="counter.php?redir=puvodniAdresa.cz"> a je to. jde to samozřejmě víc namlsat, ukládat to do databáze místo do souboru, nebo třeba počítat kliky každé adrese zvlášť, ale princip
chichi
Profil *
Ahoj,
udělal jsem vše, jak si zde popsal. Vše funguje, až na to že mi to nezapisuje počet kliků. Pro jistotu jsem vytvořil soubor pocet.txt, u kterého jsem nastavil práva na 777 a stejně mi do něho nezapisu počet kliků na banner. čem mám problém? Děkuji
chichi
Profil *
Stále to nemohu rozchodit. Bylo by jiné počítadlo kliků na obrázek? Nutně to potřebuji. Díky
Laman
Profil
musí to být nějaká drobnost, mně to funguje, škoda, že nekomentoval někdo, kdo tomu rozumí líp než já...
a) nezapisuje to ani když ten soubor na začátku neexistuje?
b) obecná rada, postup, který používám, když mně něco nefunguje a nevím proč - zkus si někam dát
echo($pocet);
(v tomto konrétní případě se ještě pro účely testování dočasně zbav řádku 12 s funkcí header, jinak by to nemohlo nic vypsat). někam znamená jeden pokus před řádkem $pocet++, jeden za ním
zjistíš, kde se ještě skript chová správně a kde už mimo předpoklady, tzn. kde je vlastně chyba a pak budeš mít ty nebo já nebo kdokoli lepší šanci to opravit
chichi
Profil *
Tak znovu, vytvořil jsem si podle návodu soubor counter.php a poté textový soubor pocet.txt a nahrál je do kořenovéhoadresáře webu. Pro jistotu jsem oboum souborům nastavil práva na 777. Pak jsem přepsal dle požadavku bannerový odkaz. Jenže mi nic nefungovalo.

Tak jsem zkusil odstranit v counter.php řádek s funkcí header. Do kodu jsem na několik míst vložil řádek
echo($pocet);
. Jenže pořád mi to nepíše ani jednu číslici viz. odkaz, na webu velký banner seznamzprav.cz.
Laman
Profil
je mi líto, ale začínám být v koncích...
jednak ten soubor "pocet.txt" radši smaž, skript by si ho měl být schopný vytvořit sám. můžeš zkusit nahradit $pocet++ za $pocet=1*$pocet+1, ale nevím, jestli to něco vyřeší. doufal jsem, že by se mohl zapojit i někdo další, vypadá to na nějakou malou ale pro mě neodhalitelnou chybu
chichi
Profil *
Můžete mi stím někdo hnout? Děkuji
chichi
Profil *
Vyřešeno, už to funguje. Lamanmoc díky!
Laman
Profil
není zač, jsem rád, že se to rozeběhlo. a co nakonec pomohlo?
chichi
Profil *
dopředu jsem si vytvořil soubor pocet.txt. Stačilo tento soubor smazat. Takže jako vždy prkotina..
senior
Profil
chichi:
Chcel som si toto počítadlo kliknutí otestovať ako alternatívu k inému použitiu, ale aj keď som to urobil presne podľa opisu, tak to vôbec nefunguje. Môžeš sem dať kompletný kód? Ďakujem.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0