Autor Zpráva
Dommy
Profil *
Ahoj, chtěl bych si registrovat doménu pro svůj malý serveřík, abych na něj pořád nemusel lozit přes IP adresu (má veřejnou). Jak se postupuje? Koukal sem že potřebuji tohle udělat u nějakého registrátora, ale co jsem tak našel, tak většinou registrujou pouze spolu s hostingem, já ale potřebuju jen doménu bez hostingu.. kterého registrátora bych měl použít? (Jde o .cz doménu) dík
mckay
Profil
Dommy:
Pro doménu bez hostingu doporučuji tele3. Sice píšou, že dostáváte zdarma k tomu hosting, ale když si přenastavíte dnska atd. tak ten hosting nepoužíváte. Dále tu ještě je Kvapem.cz, ale doporučuji tele3 - hlavně kvůli ceně.
Dommy
Profil *
Takže u toho telete si můžu to kam směruje ta doména přenastavovat kdy se mi zlíbí? A je to spolehlivé? Koukal sem že největší registrátor je forpsi, ale je to tam dražší..
mckay
Profil
Dommy:
Nerad bych ti poradil špatně - ale mělo by to jít. Vím, že si tam můžeš směrovat vlastní dns... a to je asi tak vše. Já u nich mám doménu registrovanou a funguje mi všechno tak jak má :).
Dommy
Profil *
Koukám že podporují i anonymní registraci, vypadá to pěkně, zkusím tedy to tele3
Dommy
Profil *
Ještě jedna věc. Jak je to s emailem? Jde tam udělat abych měl email neco@mojedomena.cz ?
Dommy
Profil *
Tak už mi to registrovali, nastavil sem si přesměrování na sebe, ale pořád nemůžu vyřešit ten email jsou tam A AAAA CNAME a MX monžosti nastavení, kde bych měl nastavt aby mi vsechno@domena.cz chodilo na můj email na centrumu?
mckay
Profil
Dommy:
Myslím, že google nabízí na web nějaké API, ve kterém by to asi nějak mělo jít.
Dommy
Profil *
Tak. Emaily už emailují a ještě jedna poslední věc. Jak můžu udělat aby se adresáře v rootu webu braly automaticky jako subdomény? Je to tak například na banánu. Je to když si třeba udělam adresář tralala, tak do něj pak můžu lozit skrz http://tralala.domena.cz
mckay
Profil
Dommy:
To je v nastavení apache. Tomuhle opravdu nerozumím, a ani na djpw jsem se to přesně nedočetl.

Nicméně, byla tam zmíněna poznámka o Virtual Hostu, podle které jsem našel téma na webtrhu, kde se píše něco o CNAME a hvězdičce což by ti mohlo pomoci. Mimoto v jiném tématu je ukázka nějakého nastavení virtualHostu, který ti asi řekne nejvíc.

Kdyby to nefungovalo, občas mrkni ještě sem do toho tématu, pokud se tu objeví Davex, řekl bych, že ten ti poradí zcela přesně.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0