Autor Zpráva
Devil
Profil *
Jak měníte obsah u více stránek ? Řekněme že jsem si udělal statickou stránku a mám tam spoustu stránek. Najednou chci ale do menu přidat novej odkaz a chci to u všech stránek pochopitelně. Jak tohle řešíte vy ? Tvoříte menu pomocí iFrame ? Nebo máte nějaké měniče... ?
panther
Profil
Devil:
hledej PHP fci include, na JPW je stránka "Skládání webu z kousků" nebo tak nějak se jmenuje.
Moderátor Mistr: Ta stránka se jmenuje Skládání stránek z kousků.
Homer
Profil
iFrame je prasárna, použij tohle:

<?php include "menu.php" ?>


Samozřejmě, že všechny soubory musí mít příponu php, v html to nefunguje.
Bubák
Profil
Na příponě includovaného souboru nezáleží, le důvody, proč je vhodnější použít příponu php by se našly.
tayger
Profil *
Já to řeším podobně, to co vím, že bude vždy statické, tak nakódím staticky a to co se mění dynamicky, tak hodím do externích souborů a naincluduji, prozatím je to asi nejsnažší způsob jak se v tom vyznat, ikdyž je možné statické části naházet do funkcí a pak je spouštět při budování stránky.
Miloš
Profil
Homer:
iFrame je prasárna
Důvod? Nechápu, co je tohle za mýtus.

Devil
iFrame, pokud do něho nedáváš stránku, ale menu, není žádná prasárna.
Samozřejmě je lepší skládat stránku pomocí PHP, ale pokud s PHP nechceš mít nic společného (zbytečný ostych, nechuť se učit nic nového…), asi neexistuje nic lepšího než iframe (pominu-li hodně malé weby o pár stránkách, kde si jednotlivé soubory zvládneš udržovat ručně).
tayger
Profil *
Miloš:
Co já slyšel, tak iframe jsou jistým bezpečnostním rizekem, ikdyž netuším jak tomu je třeba nyní, každopádně ta obava či odsouzení bude pocházet ještě s rámců. Každopádně proč nutně používát právě iframe, když div si můžu nakódit podobně a vše co musím udělat, tak mu naincludovat stránku, což myslím není obtížné zjistit jak jednoduše se to dá udělat. Navíc u některých prohlížečů se iframe chová prapodivně, například že za něj zajíždí obsah přes posuvník. :-)
Ještě mě napadlo, že infikovat iframe nemusí být tak těžké, když jde o zpracování u klienta, avšak kdyby to bylo vkládáno include do iframe, tak tento problém zase odpadá. Když to vemu kolem a kolem, tak není zrovna lepší to strčit do divu? :-)
panther
Profil
tayger:
když div si můžu nakódit podobně a vše co musím udělat, tak mu naincludovat stránku, což myslím není obtížné
už jen to, že potřebuji server, přejmenovat soubory na PHP (ano, není to nutné, ale časté), atp. Iframe je na drobnou úpravu bez většího zásahu ideální, resp. není důvod se mu obloukem vyhýbat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0