Autor Zpráva
JJa
Profil
Dobrý den, mám takový problém:
mám určitý seznam položek (např. seznam 92 zastávek), který je vypsaný na stránce (nebo může být i načtený z databáze), a chtěl bych ten seznam vypsat do více sloupců vedle sebe. Jeden sloupec by měl mít šířku 280px. Z toho vyplývá, že při různé šířce stránky by se na ni vešel různý počet sloupců. Chtěl bych se zeptat, jestli lze poznat, kolik sloupců se na stránku vejde a podle toho ten seznam rozdělit do příslušného počtu sloupců a tyto sloupce vypsat na stránku vedle sebe?
Už nad tím dlouho pátrám, ta první část by šla asi přes JS, ta druhá možná přes PHP, ale jak to skloubit a ve výsledku udělat, na to jsem nepřišel. Šlo by to nějak?
Keeehi
Profil
Jestli hledáš, jak propojit JS a PHP, pak hledej AJAX.
Str4wberry
Profil
Nestačilo by jenom CSS?
JJa
Profil
Str4wberry:
No, toto funguje výborně, nicméně já bych potřeboval, aby ty položky seznamu, tak jak jsou za sebou, byl vypsány v těch sloupcích (čili pod sebou). Prostě např. v 1. sloupci prvních 23 položek pod sebou, ve druhém sloupci pak 24. až 46. položka atd., v posledním sloupci posledních 23 položek.
Toto css mě už také napadlo, ale tady jdou ty položky za sebou po řádcích, ne po sloupcích.
Keeehi
Profil
JJa:
To "přelévání" mezi sloupci by měl zvládnout i JS, takže propojení s PHP nebude třeba.

1) na onResize spustit přepočet
2) zjistit šířku
3) spočítat nový počet sloupců
4) vybrat "položky" ze starých sloupců
5) vytvořit (přidat/odebrat) nový počet sloupců
6) spočítat položky a zjistit, kolik jich bude v jednom sloupci
7) vložit spočítaný počet položek do sloupců
JJa
Profil
Keeehi:
Děkuji za odpověď, princip asi chápu, ale nevím, jak to přesně zapsat do kódu. Mohl bys mi ještě pomoci? Děkuju, JJa
Keeehi
Profil
Mohl bych, ale celé se mi to dělat nechce. Začni sám postupně a piš, co zrovna nevíš, co ti nefunguje.
JJa
Profil
Děkuji všem, už mi to funguje.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0