Autor Zpráva
Pooler
Profil *
Čau, dalo by se nějak udělat, že zadam výsledky a oni se zapíšou do tabulky, která se automaticky srovná podle počtu bodů týmů které jsou v tabulce ? chápete mě ? prostě tabulka která by se tvořila sama a já jen zadával výsledky
panther
Profil
Pooler:
ano, vytvořit se to dá.

Pokud máš nějaký základ a nevíš, jak dál, sem s ním.
Pokud chceš tohle vytvořit, zadej si zakázku, přidej kontakt a odměnu za vytvoření.
Pooler
Profil *
A jakym způsobem by se to dalo udělat ? php nebo js, nebo úplně jinak ? ještě nic nemám, jen zjištují jakym nejjednoduššim způsobem to lze udělat ;)
Taps
Profil
Pooler:
přes php + mysql
panther
Profil
Pooler:
JS určitě ne, PHP. Předchozí výsledky musíš mít někde uložené, ideálně v DB, kam je budeš přidávat a odkud je budeš vypisovat.
Pooler
Profil *
A JS by to nějak nešlo ? php moc neumim =) .... teda spíš vůbec =D
panther
Profil
Pooler:
A JS by to nějak nešlo ?
pokud chceš, aby byly výsledky někde uložené atd., tak JS nestačí.
Pooler
Profil *
No i tak děkuju za radu ;) snad to dam nějak dohromady, a když ne tak budu přepočítávat sám =D Moc díky za radu ;)
jirisa0
Profil
Zdravím, shodou okolností dělám aplikaci, kde také pracuji se sportovními tabulkami. Nechci zakládat nové vlákno tak se vás chci zeptat tady.
Mám tabulku kde jsou všechny výsledky, z této tabulky data tahám (zpočítám body a ostatní statistiky, data zagreguji pro jednotlivé týmy, seřadím), zdá se mi však že vhledem k tomu že tabulka bude obsahovat tisíce záznamů tak to může být pomalé. Proto se vás chci zeptat jestli by nebylo moudřejší založit ještě jednu tabulku kde by byla uložena zagregovaná data (nazev tymu, počet zápasů, výher atd, body apod) a tato tabulka by se aktualizovala po každém zadání nového výsledku.
Budu rád za každou radu, děkuji.
tiso
Profil
jirisa0: pomôže to, čím väčšia návštevnosť, tým viac. Čo si napísal je v podstate denormalizácia / DB cache.
Máš na výber ešte iné možnosti cache:
- dáta z DB (v nejakom poli, PHP ich len spracuje a vypíše na výstup)
- poskladané HTML (časť stránky, alebo celú stránku)
ninja
Profil
panther:
pokud chceš, aby byly výsledky někde uložené atd., tak JS nestačí.

Stačí místo přímého přístupu k DB využít napříkklad REST API nějaké databáze. A takové databáze již existují, JS tedy stačí.
Pooler
Profil *
ninja:
Dokázal bys to nějak přiblížit ?jakym způsobem to realizovat ?
Kcko
Profil
Pooler:
Staci Ti k nakopnuti toto? http://www.rjwebdesign.net/Blog/PHP/20080113-Generovani-Nejen-Fotbalove-Tabulky

+ 1 priklad v akci (neni to nic moc, jeden z mych prvnich skriptu, ale funguje to) http://www.rjwebdesign.net/download.php?fid=5&file=fotbalova-tabulka.rar
Pooler
Profil *
Kcko:
Super, dekuju moc, a jeste se chci zeptat jestli se ty vysledky nekam zapisujou a daj se měnit nebo jestli je to jen vyhodnoti ale nikam nezapíše ?
ninja
Profil
Pooler: CouchDB, RavenDB, Amazon SimpleDB atd.
Taps
Profil
Pooler:
tak záleží jakou variantu používáš od Kcko
Kcko
Profil
Pooler:
Vyzkousej si to, zapise se to do databaze.
Pooler
Profil *
Taps:
Tu druhou, ten jeho příklad

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0