Autor Zpráva
Ohm
Profil *
Dalo by se nějak udělat to, že mam tabulku na více stránkách a každý týden ji aktualizuju, šlo by udělat nějak aby byla třeba v samostatnym souboru a do těch stránek kde má být bych dal cestu souboru s tou tabulkou a ona se tam zobrazila ? abych nemusel každej tejden tu tabulku aktualizovovat ve všech těch souborech ale jen v tom souboru s tabulkou ?
mafos
Profil
Šlo by to určitě pomocí javascriptu, php funkcí include (stránky by ale museli být v php) nebo přes iframe. Osobně jsem to dřív řešil přes javascript.
Keeehi
Profil
Ohm, mafos:
Osobně bych to řešil pomocí include, když ne include tak iframe a když ani iframe tak JS.
Důvod? Include - výsledkem je čisté HTML, jako bych to aktualizoval ve všech souborech. Iframe - není to už tak čisté řešení, avšak zobrazí ho prakticky každý prohlížeč. JS - 1) obecně nerad používám JS kde to jde udělat jinak. 2) Návštěvník nemusí mít JS zapnutý. 3) Vyhledávače takto vytvořené informace neumějí zpracovat.
mafos
Profil
Keeehi:
Include - výsledkem je čisté HTML
Stránky musí být v php a pokud to Ohm neumí, jako že asi neumí, tak je v tom php nemá a to pak znamená měnit menu a odkazy na všech stránkách.

Iframe
Když jsem něco dělal přes iframe, tak se mi tam potom objevoval posuvník, když něco bylo delší než nastavené rozměry. Jelikož Ohm napsal, že se jedná o tabulku tak asi budou přibývat řádky, takže by se objevoval posuvník, což je, myslím si, nežádoucí. Možná je tam ale nějaký fígl, jak to automaticky roztahovat. S iframe jsem dlouho nepracoval.

Vyhledávače takto vytvořené informace neumějí zpracovat.
Jedná se o tabulku. Jestli je tak důležitá, aby byla zpracována vyhledávači? Něco jiného je menu samozřejmě.

Osobně nyní používám include, protože stránky mám přepsané v php, ale nevidím důvod, proč nepoužít JS, zrovna v tomto případě.
Keeehi
Profil
mafos:
Tu změnu v odkazech provede jen jednou ve všech souborech (když nepočítám možnost mod rewrite), a jediné, co pak potřebuje je na to místo kde má být tabulka napsat <?php include 'cesta/k/tabulce/tabulka.htm' ?>. A problém je vyřešen.
mafos
Profil
Keeehi:
Já ale neříkám, že to není tak jak říkáš ;-) Nechme to být. Oba se shodneme, že include je nejlepší způsob, akorát druhý způsob máme každý rozdílný :-) Necháme to asi na Ohmovi co si vybere viď? Řekli jsme mu všechny možnosti.
Darker
Profil
Mohl bych poprosit na podrobnější zpusob zápisu php include? Tím myslím úplně od začátku, když jsem v php ještě nic nepsal a zrovna tohle fakt potřebuju...
Dík :)
Keeehi
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/include.html#serverove
Bubák
Profil
http://polopate.jakpsatweb.cz/index.php?page=include

jsem v php ještě nic nepsal
Pokud chceš jen include na tabulku, tak v tom žádná věda není.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0