Autor Zpráva
janharvalik
Profil *
Dobrý den jak mám udělat aby byl odkaz vertikálně ve středu ?
janharvalik
Profil *
<div id="menunav">
<ul>


<li> ........... </li>
<li> ........... </li>

</ul>
Keeehi
Profil
Zkus css text-align:center;
panther
Profil
Keeehi:
Zkus css text-align:center;
???

janharvalik:
jestli je jednořádkový, nastav mu height na stejnou hodnotu jako line-height.
Keeehi
Profil
panther:
I když jsem o tom přemýšlel, tak jsem si nakonec spletl jsem si roviny. Omlouvám se.
janharvalik
Profil *
proč nemohu použít vertical-align: middle; ?
tayger
Profil *
janharvalik:
můžeš, ale musíš nejprve definovat výšku řádku line-height, aby bylo podle čeho zarovnávat do středu.
panther
Profil
janharvalik:
proč nemohu použít vertical-align: middle; ?
Zkus.

Řádek je vysoký tak, jako text, pokud jej nenastavíš.

http://www.jakpsatweb.cz/css/vertical-align.html,
„Vlastnost vertical-align se dá použít pouze ve dvou případech:
1. zarovnání nízkého prvku (např. obrázku) na vyšší řádce (výška řádku se dá zvýšit vlastnosti line-height)
2. výškové zarovnání obsahu buňky tabulky (tag <td>), ekvivalent zastaralého atributu valign.“
Bubák
Profil
2. výškové zarovnání obsahu buňky tabulky (tag <td>)
Jde použít i na jné elementy, které mají display: table-cell;, ale IE 6 tabulkové hodnoty display neumí a pokud se nepletu, tak v IE 7 je menší chyba, která použítí tabulkových hodnot display mírně komplikuje.

Postup „jestli je jednořádkový, nastav mu height na stejnou hodnotu jako line-height“ je jednoduchý a funguje napříč prohlížeči.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bubáka:
ale IE 6 tabulkové hodnoty display neumí a pokud se nepletu, tak v IE 7 je menší chyba, která použítí tabulkových hodnot display mírně komplikuje
Tabulkové hodnoty display umí až osmička. (Pokud nepočítám table-header-group a table-footer-group, které nějak znala už pětka.)
Bubák
Profil
Tak už vím, co se mi popletlo, nenší chyba byla ve starších verzích WebKitu.
http://zdrojak.root.cz/clanky/soucasnost-a-budoucnost-layoutu-css-tabulky/ kapitola „Podpora prohlížečů“.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0