Autor Zpráva
Kyoshi
Profil *
Ahoj, snad je to ve správné kategorii nebo podobné. Kdyby ne, tak se omluvám.

Mám dotaz, napadlo mě vytvořit si strukturu svého webu, a to graficky. Něco ve stylu sitemap, ale aby tam byly znázorněny, nebo alespoň napsány cesty, jak jsou stránky provázané. Snad se to dá pochopit.
Kdybych si to měl vytvořit třeba v nějakém grafickém editoru, tak by to byly například bubliny, v nich názvy stránek a mezi nimi šipky, jak jsou jednotlivé stránky provázané tam i zpět.
Jde mi o to abych zjistil, jestli celková navigace není moc složitá. Sice web není zatím moc rozsáhlý a pořád se upravuje, ale v budoucnu to bude horší podle toho co se plánuje. Například mám různé informace na různých stránkách, ale vztahují se ke stejným věcem. Nebo na jedné stránce mám možná zbytečně několik možností, jak přistoupit na stránku jinou (horní menu, postranní menu...). Chtěl bych se na web kouknout tak nějak z dálky, jestli chápete :)
Existuje program nebo nějaká možnost online? Třeba to i nemusí být tak jak jsem popsal, ty cesty a bubliny si udělám třeba v OpenOffice, jen abych znal tu vzájemnou provázanost jednotlivých stránek webu.

Zatím ahoj a dík za jakoukoli radu :)
joe
Profil
Ahoj,

a víš, že existují webové metodiky? Hledej klíčová slova: WebML a UWE.
Kyoshi
Profil *
Ahoj,
každopádně díky za radu. Bohužel to ale není to co potřebuju.
Šlo mi hlavně o to, abych zjistil aktuální provázanost webu. S tímhle si můžu vytvořit návrh budoucího webu. To prakticky neřeší vůbec nic. V OpenOffice mám to stejné a musím říct, že mnohem jednodušeji. Například ve WebML bych program musel nacpat daty, která ovšem nemám (a to ten program dokáže jít mnohem dál). Ovšem, já právě potřebuju něco, čím ta data získám. Jako když si dám vygenerovat sitemap celého webu ;)

V podstatě strašně jednoduchý úkon.

Ale díky za radu.. stejně se na to kouknu, také mě to zajímá.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0