Autor Zpráva
rorejs
Profil *
Prosím, mám následující problém:
Do webové stránky chci dát odkaz na soubor xls a potřebuji, aby po jeho otevření šlo psát do polí tabulky. Jenže, když je soubor otevřený přes prohlížeč, hlásí to "Dokument je otevřen v režimu pouze pro čtení". Nepotřebuji, aby se změny někam ukládaly. Jde jen o to, aby uživatel mohl zadat hodnoty a zobrazil se mu výsledek výpočtu podle vzorců, které jsou v tabulce zadané.
Předem děkuji za každou radu.
mckay
Profil
rorejs:
Tak, jak jsi to představujete to asi nepůjde... ukládá se to do tempu v prohlížeči.
rorejs
Profil *
mckay:
Když se to ukládá do tempu, tak mi připadá že technicky vzato není důvod proč by to nešlo editovat.
Nicméně věřím že máte pravdu.
Jestliže to takto nepůjde, šlo by to tedy nějak jinak? Je třeba možné dát odkazu takový parametr, aby se soubor stáhl a otevřel přímo v Excelu?
Anebo tu tabulku vyexportovat do nějakého jného formátu, který by prohlížeč otevřel přímo, ale aby byla zachovaná funkce vzorců?
Bubák
Profil
Stačí třebas v PHP souboru přidat hlavičku application/octet-stream a soubor pak bude prohlížečem nabídnut k uložení. Pak jde se souborem normálně pracovat.

Možná by stačilo soubor "Uložit jako...", myslím si, že pak s ním půjde normálně pracovat.
rorejs
Profil *
Bubák:

Ano, když uživatel klikne pravým tlačítkem a dá "uložit jako...", může si soubor stáhnout na lokál a otevřít si ho ve svém tabulkáči. Doufal jsem ale, že najdu nějaké uživatelsky přívětivější řešení.

Pokud jde o PHP, bohužel se v tom vůbec nevyznám, můžete mi prosím poradit, jak to s tou halvičkou udělat?
Tedy, jestli se to dá nějak jednoduše vyložit, pokud by to vyžadovalo obsáhlejší znalost PHP, tak bych to asi radši vzdal.

Pořád mi ale vrtá hlavou, jestli nejde .xls otevřít nějak jednoduše, aby byl editovatelný.
Alphard
Profil
rorejs:
Zkuste se podívat na Google Docs. Jde tam vytvořit soubor a nastavit mu neomezené sdílení. Pak stačí dát na stránky odkaz a ostatní zajistí Google. Nebudete ani závislý na tom, jestli mají vaši čtenáři Excel.
Jen si teď nejsem jistý, jestli jde nastavit, aby tam šlo psát, ale nešly uložit změny.
rorejs
Profil *
Alphard:
Díky za výborný tip.
Ačkoli jde o zcela jiné řešení, než jsem hledal, v podstatě dokonale řeší můj problém.

Vidím tam jen jeden drobný háček, že datum lze zadávat zřejmě jen v angloamerickém formátu, což bude pro uživatele docela nepříjemné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0