Autor Zpráva
thomas
Profil
Dobry den,

rad bych pozadal o radu. V ramci intranet aplikace pracuji na takovem napadu, ktery si nas bussines (klient) přeje. Je to vytvoreni interaktivni stranky, ktera bude stale na pc uzivatele otevrena a na pozadi pobezi aplikace, ktera si bude obsah stranky nacitat pres CTRL+A, CTRL+C, CTRL+V jako text do *.txt souboru. Aplikace vyhodnoti aktualni data na strance (checkpointy o zasilkach) a na zaklade nactenych hodnot provede nejakou akci. Tyto akce mohou byt odeslani mailu(pres mail SMS), zapis urcitych hodnot do *.txt nebo *.xml a nebo klik mysi na nejake predem definovane misto na strance primo v prohlizeci.

Mohu pozadat o radu v cem bych mel takovou aplikaci napsat, aby umela vsechny pozadovane funkce?

Dekuji Thomas
Marek88
Profil
No tohle se chce spíš naučit programovat třeba v Javě (ne v javascriptě) a potom udělat datový výstup ne na obyčejnou HTML stránku, ale do XML a ten jednoduše třeba po minutě tim prográmkem zpracovávat (prográmek poběží v počítači na pozadí). Když to budeš umět, tak s tim pak uděláš cokoliv chceš.

Určitě to jde i tak, že by to běželo na pozadí stránky pomocí ajaxu, ale přijde mi to dost neefektivní a pro komerční využití dost neprofesionální (např. kvuli nutnosti mít pořád otevřenou příslušnou stránku v prohlížeči).

PS: Pokud někdo chce začít flame, proč jsem navrhl zrovna Javu, tak si to radši nechte pro sebe. (Je to proto, že mi přijde jednoduchá pro začátečníky, kteří chtějí poměrně rychle něco funkčního naprogramovat...)
Marek88
Profil
Teď když na tu tvojí otázku ještě koukám, tak to vypadá, že ty data na té analyzované stránce jsou přímo tvoje...? Pokud ano, tak to by chtělo zpracovávat hned na straně serveru pomocí php ještě před sestavení stránky. Proč vzít data, udělat z nich HTML stránku a pak tu stránku někam kopírovat a zase z ní ty data zpátky vytahovat?
thomas
Profil
Protoze na stranky pristupuji nasi dodavatele i nasi zakaznici, neni mozne data upravovat jeste pred sestavenim stranky. Dokonce na nektera data nemame pristup jinak, nez si je ztahnout primo ze stranky. Jakou formou bys mi doporucil stahovat data ze stranky pro zpracovani v aplikaci? Je jina moznost nez CTRL+A, CTRL+C, CTRL+V?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0