Autor Zpráva
Jack06
Profil
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak se dají udělat scripty, nebo kde jsou api na zjišťování pagerank, srang, jyxorank a další. Neboli, jak udělat, abych na stránkách mohl mít například stejný výpis jako je zde. http://www.piloun.com/webinfo/
ninja
Profil
Většina těchto údajů žádné API nemá a služby jako vy uvádíte je získávají v rozporu se zákonem. Smluvní podmínky porušují také.

Nejčastěji se simuluje normální prohlížeč nebo aplikace (lištička).
Jack06
Profil
Aha, ale tak backlinks a kolik má web stránek a takovéhle věci se snad dají zákonně sledovat ne? a musí na to být nějaká metoda jak to zjišťovat ne?
Radovan789
Profil *
Samozřejmě by to šlo udělat, jen bys musel umět trošku víc PHP
Jack06
Profil
V php umím a nejspíše to bude práce trochu s ob_get_contents a dalšími. Jen jsem to nikdy nevyužíval a ani se s tím ještě nesetkal, tak bych rád někde nějaký návod jak na to, nebo jak to funguje.
ninja
Profil
Jack06: Pokud nemáte vlastního robota, co prochází weby, ale používáte automatizované dotazy třeba na Yahoo, jedná se o neoprávněné vytežování cizí databáze.
Jack06
Profil
ninja:
Mno já vím, ale právě o to mi jde, jestli se dá udělat a jak hlavně nějaký vlastní script, který se bude spouštět třebas ručně nebo cronem aby zjišťoval co nejvíce informací o určitých stránkách třebas které by se tahaly z mé databáze nikoli odjinud.
Radovan789
Profil *
[#6] ninja
"neoprávněné vytežování cizí databáze" Tak bych to nenazýval, jedná se o otevřenou informaci kterou vyhledávače poskytují otevřeně.

Jack06:
Možná by pomohlo se zeptat třeba na seznamu jestli by ti nedali PHP script a kdyžtak jim i ukázat stránky které to používají.
ninja
Profil
Radovan789: Jak tomu říkáte vy je celkem jedno, rozhodující je jak tomu říká autorský zákon v 5. odstavci § 90.

Informace jsou poskytovány veřejně a zdarma, ale pro koncové uživatele, nikoliv pro robota, který je systematicky využívá. Navíc většina těchto služeb má podmínky užití, které podobné přístupy také zakazují.
Jack06
Profil
No tak ale snad zjišťování backlinků, či počet indexovaných stránek webu a keywords na webu se dá udělat z vlastního hostingu ne? A není k tomu zapotřebí využívat jiné služby. Pokud pagerank a srank nejde zjišťovat legálně na vlastním webu potom se ptám jak zjišťovat třebas ty backlinky.
ninja
Profil
Jack06:
No tak ale snad zjišťování backlinků, či počet indexovaných stránek webu a keywords na webu se dá udělat z vlastního hostingu ne?

A to prosím jak?

Z logu získáte informace o referrelech, nic víc. Je naprosto legitimní jít na server Yahoo, Googlu nebo jiné služby a pomocí operátorů site:, link: atd. tyto informace získat.

Za hranicí smluvního ujednání i ČR zákonů ale je, pokud vytvoříte službu, která se tváří jako uživatel a vytěžuje tak cizí databázi.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0