Autor Zpráva
ff
Profil *
potřeboval bych na www.straziste.cz skrýt menu po klepnutí myši kamkoliv, ne jen znova na tlačítko. jde o klasické pixyho rozbalovací menu. Díky za pomoc, js není zrovna moje doména...

ps:když třeba přidám událost onclick pro body tak, že se tedy při kliku menu vždy zbalí, nepodaří se ho nikdy kliknutím rozbalit. Šlo by třeba tyto události přehodit? tzn. že se nejdříve při každém kliknutí menu sbalí, a pak rozbalí, čili naopak než to mám...
ff
Profil *
h? prosim pomoc. to si s tim fakt nikdo nevi rady? nebo to je uplna trifka?
Mistr
Profil
Poznámka bokem: Díval jsem se teď na ty Tvé stránky, ale to menu tam lítá děsivě. Zřejmě je to ještě v pracovní verzi, takže pak mé poznámky neber příliš vážně. Pokud to již ale běží "naostro", ujednoť, prosím, to horní menu, ať všude reaguje stejně. Mám teď především na mysli reakci po klepnutí na položku Akce.

Na závěr nechci podrývat Tvé umělecké cítění, jistě jsi nad tím rozevíracím menu strávil mnoho času, ale já bych ho přepracoval (vizuálně). Moc se mi takhle nezamlouvá. Ovšem je to jen můj názor a takových můžeš mít spousty, jedněm se bude menu líbit, druhým nikoliv.
peta
Profil *
ff
- mas to nejake pokazene. Menu je soucasti odkazu obrazku, coz snizuje prehlednost pri klikani. Nevim, kde konci menu, a kde ten klikaci obrazek, takze nevim, na co klikam a musim velice presne zamerovat mys...
- menu se ti zarovnava nejak vodorovne, takze vidim na obrazovce pulku a druhou musim odrolovat

Co hledas je radek:
window.onload = init;
kdybys dal vse mezi script v te oblasti do HEAD
a <body onload="init;tvojeFunkce2()"
tak by se to poresilo

To menu je ale strasny, je videt, ze to delal Pixy a ty.

<div id="odkazy_mapa">
<a href="caslavsko.php" style="position: absolute;top:100px;left:615px;">Čáslavsko</a>

Normalni clovek napise do CSS
.odkazy a {position absolute}
<div id="odkazy">
<a href="caslavsko.php" style="top:100px;left:615px;">Čáslavsko</a>
Fred
Profil
To menu je ale strasny, je videt, ze to delal Pixy a ty. ?
Teda peta možná bys to Pixyho měl doučovat?
habendorf
Profil
Teda peta možná bys to Pixyho měl doučovat?

LOL! Zejména inline-block, alergii na pomlčky v IDéčkách, geniální způsob odkazování typu www.nekde.neco.cz - asi tak 40. řádek odshora, zbytečné hacky atd.
ff
Profil *
dik za ohlasy, vezmu to odshora.

Mistr+peta: nechapu co na tom menu ulitava, spatne scrolluje ci co... podle me je vsechno v poradku, snad screenshot? tomuhle reseni menu bych se uz asi priste vyhnul, ale rekneme ze to je takhle navrzene a ja se toho musim drzet...

peta: dik za reseni, mozna by mi ale pomohl spis konkretni priklad, takhle vim kulovy. takze co mam udelat presne, aby mi na sbaleni menu stacilo kliknout jinam, ne jen zpatky na to tlacitko? s position:absolute mas pravdu, ted sem to opravil, dik

habendorf: Zejména inline-block, alergii na pomlčky v IDéčkách, geniální způsob odkazování typu www.nekde.neco.cz - asi tak 40. řádek odshora, zbytečné hacky??? tak nechapu ani jdnu z pripominek, mozna ty zbytecne hacky, to asi jo...
ff
Profil *
dik za ohlasy, vezmu to odshora.

Mistr+peta: nechapu co na tom menu ulitava, spatne scrolluje ci co... podle me je vsechno v poradku, snad screenshot? tomuhle reseni menu bych se uz asi priste vyhnul, ale rekneme ze to je takhle navrzene a ja se toho musim drzet...

peta: dik za reseni, mozna by mi ale pomohl spis konkretni priklad, takhle vim kulovy. takze co mam udelat presne, aby mi na sbaleni menu stacilo kliknout jinam, ne jen zpatky na to tlacitko? s position:absolute mas pravdu, ted sem to opravil, dik

habendorf: Zejména inline-block, alergii na pomlčky v IDéčkách, geniální způsob odkazování typu www.nekde.neco.cz - asi tak 40. řádek odshora, zbytečné hacky??? tak nechapu ani jdnu z pripominek, mozna ty zbytecne hacky, to asi jo...
Timy
Profil
ff
JS taky není moje doména, takže jen odkážu na stránku, kde je patrně to, co hledáš. Snad to z toho nějak vyčteš... http://mishak.wz.cz
Fred
Profil
ff To se netýkalo Tebe, bylo to OT stejně jako já. Zkus přidat na li onblur="init()"
ff
Profil *
Fred myslels ten habendorfuv prispevek, ze... jo onblur nepomaha... chtelo by to nejak proste posunout tu udalost kdy po kazdym kliknuti chci sbalit menu PRED udalost kdy se rozbali menu po kliknuti na tlacitko

takhle se totiz po kliknuti na tlacitko menu rozbali, ale vzhledem k tomu ze mam onclick="init" na body, tak se to zase sbali, pac se kliklo, ze... nevim co s tim...
ff
Profil *
timy: ale tohle nefunguje pri vypnutem javascriptu, ne? kdybych chtel takovehle menu, tak se neptam a nekde to obslehnu, problem je ze takove jake potrebuju sem este nikde nevidel....
peta
Profil *
ff
Jestli to spravne chapu, ty chces krome sbaleni klikem jeste sbaleni, pokud jsi nejaky cas s myskou mimo oblast menu, ju?
Aspon mi se to chova tak, ze rozbali/zbali se pouze tehdy, kdyz na neco kliknes.
Navic skaredy efekt pri reload stranky je, ze tem blikaji vsechny polozky menu (nekde jsi nedal v CSS visibilitu na hidden)
V tom pripade musis pridat casovac.
Priklad na casovac bych mel zde:
www.volny.cz/peter.mlich/www.htm
- treba odkaz na skakanici micky
- nebo je tam to mizici menu

Momentalne to mas tak, ze kliknes na menu, vybali se asi 20 polozek, ktere se naskladaji vedle sebe a pod sebe, jenze ja mam stranku sirky 400-500px ,takze musim scrolovat doprava a doleva, abych si vsechny precet.
Cili menu je sice zajimave, mne zaujalo, ale nepouzitelne pro mne osobne.

window.onload = init;
je radek na te tve strance, dej si hledani v souboru. Rika, ze do akce window.onload prida spusteni funkce "init" Pokud mas neco v <body onload=""> tak se to s tim nemusi spravne chovat.
Ale spise nechapu, ceho chces docilit, aby to delalo? To auto zhasinani a auto rozbaleni? To se delalo pres CSS :hover a JS byl treba jen pro IE
Viz www.volny.cz/dvereapodlahy/
- menu je zapsano ako ul li, nikde nevidis ve zdroji JS, ale v CSS je body behaviour, odkaz na htc soubor, ktery JS je. A jen proto, ze IE nezna :hover pro jiny prvek nez "a", cili jen a:hover {}
habendorf
Profil
ff: Promiň, můj příspěvek byl jen a pouze reakce na Freda, s tvojí stránkou to nemá nic společného. Zapomněl jsem ho označit OT, omlouvám se za zmatky.
Anonymní
Profil *
sakra.. proc neumim vysvetlit co chci...
vadi mi, ze to menu se nesbali, kdyz kliknu kamkoliv jinam nez na tlacitko, kterym bylo menu rozbaleno. chtel bych klasicke rozbalovaci menu, ktere sbalim i tim ze kliknu nekam mimo do prostoru stranky.

menu funguje tak, ze v css je nadefinovano zobrazeni celeho menu pri nacteni stranky, proto problikne menu na par desetin vteriny nahore. pokud browser umi javascript, menu se javascriptem pri loadovani (to je prave funkce init) sbali a ceka na kliknuti na tlacitko. kliknutim se rozbali (jinde nez kdyz neni javascript), a kliknutim na tlacitko zase sbali. a ja nechci aby se sbalilo kliknutim na tlacitko, ale kliknutim kamkoliv... jako ve windows, intuitivne.

ta sirka 400-500 je bohuzel neco s cim sem hrube nepocital, ale zkusim to odladit.
Anonymní
Profil *
habendorf to je ok, jen sem se lek, ze se mi smejes, tak sem se jen dozadoval vysvetleni :-)
ff
Profil *
eh posledni dva prispevky jsou odeme...
Fred
Profil
ff Tak jsem se na to díval a možná by ti stačilo kdyby se to za určitý čas skrylo samo, bez interakce.
Uprav si tenhle řádek

else {menu.className = 'subabsolutni'+n+' sub'+n; menuOn = n;setTimeout('init()',3000)}}}

Ty 3000 je čas ten si uprav jak chceš.
peta
Profil *
ff co se mi na tom puvodnim menu nezda? Ten script ma moc a moc znaku a je silene neprehledny. Osobne bych nic takove nepouzil.

Fred habendorf Klidne, ale mam pocit, ze ten clovek uziva vic prezdivek. Mi jenom va, jak z nej vseci delaji boha :)
Ten script je oki, validni a vsechno, ale drasticky reseny.
Nevim, jako programator mam rad script jednoduse zapsany, co nejmensi a co nejrychlejsi. dobre vim, co to dela v assembleru, kdyz je velky kod :)
peta
Profil *
Fred habendorf: nic, konkretne mi va, ze mi nejaky borecek vnucoval pixyho jako vzor. Sam mel stranky minusovy, ty pixyho taky nejsou nic extrovni a mi to vnucoval jako uplne to nejlepsi na svete a ze to musim mit, presne podle toho :) takovy druh jako Radek Sery (zipper, nebo jake ma jeste prezdivky). Prozte nemuzu mit vlastni nazor, jinak mne zakousne :)
Fred
Profil
To menu je 2 a půl roku starý http://www.pixy.cz/pixylophone/2004_03_archiv.html#id_1079700003
ff
Profil *
no ja taky nerikam ze je idealni, jen je nejlepsi co sem zatim objevil. kdyz mi nekdo poradi cistsi reseni, budu stastnej jak blecha...
Fred: s tim timeoutem to neni vubec spatnej napad, ale porad to neni to co chci... nicmene to uz pouzivam:)
peta
Profil *
Cistsi reseni je to, o kterem se mluvilo uz na zacatku. Dat do do ul, li, pridat css a body behaviour, viz stranka
//www.volny.cz/dvereapodlahy/
Script je uz hotovej (sice taky dabelsky, ten sem nedelal, to je videt :) ), jediny, co musis, je:
zmenit CSS. Ten csshove.htc je tam jen a pouze kvuli IE, jinak to menu funguje jen s css.
S tim, ze se to skryva a objevuje automaticky, jak by se ocekavalo a ne nejakym rozklepnutim.
ff
Profil *
a co kdyz je v ie vypnutej javascript? to je to co mi na cemkoliv jinym vadi....
peta
Profil *
ff
tak se to zobrazi vsechno. To je spravny, ne?
Nebo si nastavis v CSS, ze se nema submenu zobrazit.

Sak ale to druhy menu mas taky javascriptem, tak nevim, co resis.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0