Autor Zpráva
david80
Ahoj, chci se vás zeptat, zda by někdo neporadil, jak zablokovat přístup na forum přes .htacess IP adresám z určité země, třeba z ruska, z USA, číny, atd, ale abych měl jistotu, že nezablokuju přístup i lidem z CZ a SK?
Skoro denně banuju IP adresy tímto stylem v .htacess - deny from 195.191 - mám nastavenou aktivaci účtu mailem, captch, ale spamu na forku moc neubývá, spíš vůbec.

A další otázka - má každá země určitý blok IP adres, nebo se to různě mění?

Díky za rady.
__construct
Skús niečo takéto
david80
__construct:
Skús niečo takéto
Když já bych to potřeboval přes .htacess

Našel jsem, že by to mělo jít takto - deny from .ru - pro rusko, byly tam i příklady, ale že měl takto povolené jen pro .cz a .sk ale psalo mi to, že i já z CZ mám zakázaný přístup, tak teda nevím, jestli to měl špatně napsané, nebo to asi není spolehlivě povolené pro všechny z CZ a SK uživatele internetu.
Když jsem pak skusil napsat "deny from .cz" tak mě to nezablokovalo, tak teda nevím. A celé bloky IP adres do .htacess dát nemůžu, bylo by toho strašně moc.
Davex
david80:
Pokud má tvůj webhosting zapnuté GeoIP (lze zjistit z phpinfo()), tak by šlo IP adresy z vybraných zemí blokovat na základě hodnoty proměnných GEOIP_COUNTRY_CODE nebo GEOIP_CONTINENT_CODE.
rommy
Profil *
zkus toto
http://www.blockacountry.com/
ale nemám to vyzkoušené
rommy
Profil *
anebo snad ještě do souboru .htaccess zapsat
<Limit GET HEAD POST>
order allow,deny
deny from .ru
allow from all
</LIMIT>

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0