Autor Zpráva
meca
Profil
Zdravím,

brečím tu nad průserem - náhle mi bylo přikázáno, abych z galerie, kde se objevovali obrázky normální velikosti udělal náhledy. Oni ty obrázky nejsou zas tak velké, takže je zmenším klidně jen html, však oni se načtou, jenže je tu průser - potřeboval bych ty, které jsou na výšku nějak oříznout třeba jen na výšku 200px, aby tam nedělali bordel...

Má někdo nějaký nápad? Nějak nic nemůžu na netu najít...
(měnit to při každým načtením skrz PHP mi přijde jako prasárna;)
Str4wberry
Profil
A proč jim nenastavíš taktéž výšku v HTML?
meca
Profil
Str4wberry:
Protože je to deformuje a vypadá to neheezky. Radši bych je nějakým fíglem ořízl..

Teď jsem zkoušel je dát jako pozadí skrze css, jenže to zas veme původní obří obrázek a tak je vidět jen jeho roh. Kdybych mohl nějak s pomocí

header('Content-Type: image/jpeg');

udělat soubor, který by se tvářil jako obrázek, a přitom tam byl zmenšený obrázek (pomocí html) na width 200px, bylo by to super - akorátže to mi nefunguje.. resp. vůbec neznám filosofii, jak přes to zobrazit obrázek, natož jak ho zmenšit.
_es
Profil
www.jakpsatweb.cz/css/css-orez.html
xmark
Profil
meca:
Protože je to deformuje a vypadá to neheezky. Radši bych je nějakým fíglem ořízl..

Kdybych to po tobě chtěl já a tys mi ty fotky ořezal, asi bych ti obdobným způsobem upravil hlavu.
Jestli se nepletu, tak můžeš v případě potřeby obrázku zadat "jen výšku". Jestlis deformací myslel změnu proporcí po zadání šířky a výšky natvrdo, toto je řešení - obrázky budou stejně vysoké, různě široké. Není to ideální, ale to nebude nikdy, pokud nedonutíš majitele webu dělat fotky jen nastojato nebo jen naležato.
meca
Profil
xmark:
To jsou fotky od uživalelů.. ;)

Ale vidiš to, overfloat mě nenapadl! A ani to tomu dát jen výšku! :D

Děkuji moc, pánové!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0