Autor Zpráva
Velda
Profil
Dejme tomu, že mám div, v kterým je kopa dalších divů a obrázků, na které je pochopitelně aplikované onclick, onmouseover, onmousedown,... - právě tyhle interakce způsobují vykreslování určitých značek canvasu, který je právě pod tím divem. Jenže mě se to nelíbí, někdy prostě obsah toho divu (též se mění...) překrývá fičurky v canvasu pod ním... dát canvas nad to není řešení, jelikož na něj nejsou vázáný žádný interakce a nehodlám na tom nic měnit (mapy by byli náročně na čas...) - tím se tedy ztratí interakce prvků v tom divu, existuje nějaká vlastnost HTML, která by tomu canvasu dokázala dát vlastnost "prokliknutelnosti", popř. simulace kliku javascriptem na určitě pozici?
řešení může být vcelku jednoduché - umístit průhlednou kopii toho divu ještě nad canvas, což by všechno nejspíš řešilo..., ale já jsem línej a myslím, že výše zmíněné nejspíš neexistující řešení by byli snažší a elegantnější :)
Joker
Profil
Velda:
Každý prvek je ve výchozím stavu „prokliknutelný“, akorát že v rámci objektového modelu a ne vizuálně. Tj. událost kliknutí dostanou všechny prvky uvnitř kterých ten daný v objektovém modelu leží, ne ty které vizuálně překrývá.

Ale je problém tohle vyřešit jednoduše tak, že by ten „prokliknutelný“ prvek sám obsluhoval dané události a zavolal akci pro ten druhý prvek?
Velda
Profil
Joker:
takže není, dík

Ale je problém tohle vyřešit jednoduše tak, že by ten „prokliknutelný“ prvek sám obsluhoval dané události a zavolal akci pro ten druhý prvek?
jestli máš na takové věci čas, tak pfuu... :D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0