Autor Zpráva
Myky
Profil
Ahojte,
řeším následující problém:
Jak vytvořit adresu stránek "neco.domena.cz" (např. diskuse.jakpsatweb.cz). k existující doméně - tedy "neco" namísto "www"?
A kam pak umístit obsah stránek?

Děkuji za tip.
habendorf
Profil
Prostě si tam uděláš adresář na stejné úrovni, jako máš www.
Myky
Profil
www mám ve složce WWWRoot, na stejné úrovni je třeba "ErrMsg" a "Logs", ale nová složka tam rozhodně nejde vytvořit
habendorf
Profil
Tak pak máš problém.
Myky
Profil
To vím, ale předpokládám, že řešitelnej, proto dávám dotaz do diskuze
test
Profil
Myky:
Co si přečíst FAQ nebo nějakou nápovědu u svého poskytovatele hostingu?
habendorf
Profil
No pokud tam ten adresář nevytvoříš, tak tu subdoménu prostě neuděláš.
mafos
Profil
U svého registrátora domény si musíš nastavit další A záznam, tedy neco.domena.cz na IP adresu serveru Tvého poskytovatele hostingu. V FTP vytvoříš další složku v WWWRoot a nastavíš si htaccess. Nebo se pletu?
habendorf
Profil
mafos:

.htaccess s tím nemá co dělat.
Davex
Profil
mafos:
Na velkém počtu hostingů nemusí vytvoření adresáře a rozhazování v .htaccess fungovat vždy, ale A záznam musí být nastaven.

Myky:
Podle názvů adresářů hostuješ u Active24 s web serverem IIS na Windows, kde platí Automatické vytváření domén 3. řádu. Ve složce WWWRoot tedy vytvoř adresář se jménem subdomény. DNS záznamy možná nebude potřeba nastavovat.
mafos
Profil
habendorf:
Myslím, že s tím spíš nemá co dělat co ty povídáš. Povídáš nesmysly.

Davex:
Jinak by to nešlo? Protože active24 sice má nastavený automatické vytváření 3. řádu, ale neco.domena.cz Tě hodí na domena.cz/neco a nejsem si jist, že je to to, co MyKy chce. Nebo to tak není? Když jsem tam hostoval já, tak to tak bylo.
Davex
Profil
mafos:
Nechce se mi věřit, že by to nešlo i bez toho přesměrování. Možná bude nutné kontaktovat podporu hostingu, aby změnili nastavení.
mafos
Profil
Davex:
Možná proběhla nějaká změna. Mě to tenkrát ale jinak nešlo. Pravda, že podporu jsem nekontaktoval. Asi to necháme na MyKym jak se k tomu postaví, ne? ;-)
Bubák
Profil
Asi 2 minuty hledání: Automatické vytváření domén 3. řádu
habendorf
Profil
mafos:
Myslím, že s tím spíš nemá co dělat co ty povídáš. Povídáš nesmysly.

Fakt jo? A k čemu jako potřebuju pro vytvoření subdomény .htaccess? Řeč není o nějakém přesměrování, ale vytvoření subdomény.
mafos
Profil
Bubák:
Neříkám, že to active24 neumí, ale říkám, že dřív active24 automaticky přesměroval neco.domena.cz na domena.cz/neco.

habendorf:
Nemá cenu se s Tebou bavit. Asi tomu moc nerozumíš.
Davex
Profil
mafos, habendorf:
Pro tuto chvíli bych to uzavřel. Myky pravděpodobně .htaccess využívat nemůže, takže bude nejlepší, když kontaktuje podporu hostingu a ona mu jistě kvalifikovaně poradí. V administraci hostingu jsem nastavení samostatné subdomény nenašel.
mafos
Profil
Davex:
OK ;-)
Myky
Profil
Díky za pošťouchnutí.
Už to funguje - Active24 na Win
wytvoří se složka "cokoliv" ale ne vedle WWWRoot, ale přímo v ní.
Pak je potřeba si na stránkách Active24 vytvořit nový alias - CNAME "cokoliv.domena.cz" a nasměrovat ho na "www.domena.cz".

Ano souhlasím že hledání může trvat cca 2 minuty, když ale vím, jaké klíčové slovo použít.
habendorf
Profil
Myky:
wytvoří se složka "cokoliv" ale ne vedle WWWRoot, ale přímo v ní.

A co celou dobu říkám?
Prostě si tam uděláš adresář na stejné úrovni, jako máš www
myky
Profil *
habendorf:
Po celou dobu?
přeci hned z mého 2. příspěvku (odpovědi na tvůj tip) bylo jasné, že jsem nepochopil, kde přesně má být složka umístěna. Načež ty místo upřesnění, že složku mám vytvořit uvnitř WWWRoot a ne vedle jsi jen lakonicky poznamenal, že mám problém.
Naštěstí to Davex dále pak upřesnil :) - Díky.
A na to, že je potřeba vytvořit ještě alias jsem si přišel sám, neb bez toho to bohužel nefungovalo...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0