Autor Zpráva
Phantom
Profil *
Zdravím, potřeboval bych udělat fade-in (aneb hezky česky rozetmívačku) na web . Mám představu, že když někdo zadá adresu objeví se mu černá plocha nebo nápis loading, to je jedno a jakmile se načte celý dokument včetně stylů a obrázků, stránka se rozetmí. Děkuji za každý nápad.
Keeehi
Profil
Mám nápad. Nedělej to. Vytvořit to není problém, je to však naprostá zbytečnost. V čem bude zlepšení oproti normální stránce?
Axamith
Profil
Stránka by neměla být datově tak obsáhlá, aby její načítání vyžadovalo podobný nesmysl.
http://www.jakpsatweb.cz/rychlost.html
Phantom
Profil *
Keeehi:
Dělám portfolio a chci to hlavně pro efekt, zároveň ale třeba v galerii, kde bude x desítek 100kB obrázků nechci, aby se postupně doplňovaly...
Keeehi
Profil
Phantom:
kde bude x desítek 100kB obrázků nechci, aby se postupně doplňovaly…
1) Takže návštěvník bude 30 sekund koukat na černou obrazovku, než se načtou všechny? Ale fuj.
2) Galerie by hlavně takto řešena být neměla, používej v ní miniatury - jiný menší soubor
Phantom
Profil *
Keeehi:
Samozřejmě že ne 30 sekund, ale vždy mě neuvěřitelně štvalo, když jsem čekal, než se načtou náhledy + takhle to bude vypadat flashovitě, takže by to mohlo odradit zloděje amatéry a myslel jsem že vám dojde, že když napíšu 100kB, tak myslím náhledy :) rendery jsou > 1MB...

Ještě nápad: Trochu jsem přymýšlel a zajímal by mě váš názor na hezkej index s logem, nápisem loading (načítání) a skrytými prvky, který by se třeba po 3 vteřinách přesměroval...
jenikkozak
Profil
Phantom:
takhle to bude vypadat flashovitě, takže by to mohlo odradit zloděje amatéry
Nevím, jak by to mohlo amatéry odradit, ti spíš nebudou vědět, že se z flashe obrázky kopírují s jistou obtíží.

Ještě nápad: Trochu jsem přymýšlel a zajímal by mě váš názor na hezkej index s logem, nápisem loading (načítání) a skrytými prvky, který by se třeba po 3 vteřinách přesměroval...
Nezdá se mi to jako skvělý nápad. Návštěvníkům s pomalým připojením to nepomůže, ty s připojením rychlým to zbytečně zdrží. Spíš by to chtělo se zamyslet nad tím, zda náhledy musí být 100 kB velké nebo zda jich musí být na dané stránce tolik, aby mělo cenu přemýšlet o nějakém zdržovacím systému.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0