Autor Zpráva
PD321
Profil
Ahoj už se mi několikrát stalo, že mi někdo z webu štípnul fotku, soubor, text nebo rovnou celej html blok. Začal jsem to řešit takhle:

- u fotek používám vodotisk, tak že případnej parazyt mi dělá na vlastnim webu reklamu

- do zazipovaných souborů v kládám info v .txt souboru s odkazem na mojí stránku

- u žádanějších souborů čas od času změním název a díky kódu .404 a přesměrování skončí parazytův návštěvník u mě (někdy ke mě padaj jako hrušky)

Jen u HTML pořád nevim jak na to. Nemám na stránce žádný PHP nebo Javu, tak že nelze HTML obsah nějak schovat nebo zašifrovat. Jediný co mě napadlo je vytvořit skriptík, kterej by ze zdrojovýho kódu odstranil ukončovací znak řádku a celej zdroják by pak byl zapsanej v jedný řádce. To by snad mohlo trochu zkomplikovat práci typu copy/paste. Nebo existuje jiná možnost?

Díky
habendorf
Profil
HTML nijak rozumně neochráníš a ani pro to není důvod.
pavuk
Profil
Zkus přečíst tohle, třeba ti pak ubyde práce
Keeehi
Profil
PD321:
Pokud by jsi html obsak nějak zašifroval, potom tím zase odřízneš vyhledavače, takže zase nikdo tvé stránky nenajde.
mckay
Profil
pavuk:
Opravdu pěkně napsaný článek :).
PD321
Profil
S tim šifrovánim mi to došlo taky, proto jsem uvažoval o zarovnání zdrojáku do jednoho řádku. Uživatel by nic nepoznal a robotům by to bylo jedno. Jediný co mě utěšuje, že když dotyčnej vetřelec kopíruje obsah bezhlavě, tak mu na stránkách vznikaj nesmysly. Třeba když na svých stránkách o S60 dává odkazy na aplikace platformy UIQ.
mckay
Profil
PD321:
Roboti i uživatel nemají problém s tím rozdělit to na strukturovaný html kód (uživatel pspad, robot pomocí nějakého parseru).
Marcus Flintus
Profil
Je otázka, jestli změna názvu žádaných souborů není spíš na škodu, než k užitku. Co když to pošlu odkaz kamarádovi, ten dalšímu kamarádovi, ten dalšímu - ale mezitím se adresa změní? Možná že ti, kteří padají na 404 "jako hrušky" nejsou všichni nutně "paraziti"...
Petr ZZZ
Profil
PD321:
- u žádanějších souborů čas od času změním název a díky kódu .404 a přesměrování skončí parazitův návštěvník u mě (někdy ke mě padaj jako hrušky)

Nebylo by pohodlnější a v konečném důsledku i lepší spolehnout se na vyhledávače a na to, že tvá stránka bude snad jako originál ve vyhledávání umístěná líp než nějaká parazitická? A naopak - pokud pořád měníš jména souborů, nepoškodíš si tím pozice ve vyhledávačích?
PD321
Profil
Po zadání klíčových slov "symbian" "freeware" je moje stránka u googlu stabilně na 10. místě a když k tomu přidám "v3" tak i na 5. Proto to nemyslim, že by mě změna názvu nějak poškodila.

Ale proč to dělám? Před půl rokem jsem zjistil že jistej bloger s nezanedbatelnou návštěvností dává odkazy na soubory z mojí stránky a to tak že tam nikde nebyl na ní odkaz. Uživatel kliknul na download a vůbec nevěděl odkud to tahá. Pochopitelně moje fotky nahrál na imageshack a stejně tak popis + další info si půjčil pomocí copy/paste. Navíc tim poškozuje (stejně tak jako jemu podobný) původní tvůrce aplikací, protože vůbec nedával odkazy na jejich weby (to jediný mu nestálo za okopírování).

Po přejmenování několika souborů mi návštěvnost stoupla stabilně o 50 lidí denně, což neni při běžný denní návštěvnosti několika stovek lidí k zahození.
mckay
Profil
K tomu downloadu - tady jsem to vždy považoval za zbytečnost :). Soubor je u tebe na webu, ne u něj - ty na něj máš (asi) práva atd., ty jsi majitel, to tvoji adresu musí uživatelé „vytočit“

Zařiď si download stylem - počkej pět sekund a máš vystaráno. On bude muset odkazovat buď jinam a nebo na čekací stránku. Nejlépe to udělej tak, že na stahované odkazy (adresa.cz/dwn/archiv.zip), mod_rewritem nastav čekací stránku - takhle ani on nepozná, že už neodkazuje na soubor, pokud máš na soubory odkazy na webu ;-).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0