Autor Zpráva
Marlonka
Profil
Nevíte prosím jak by se dalo udělat, aby byl obrázek napevno k oknu? Nevím jak lépe to popsat, ale momentálně to mají na tomto webu www.hshop.cz/. Prostě když se roluje, tak je obrázek pořád na stejném místě, nikam se nehýbe nebo naopak se hýbe, záleží na tom jestli to berete z pohledu prohlížeče, nebo z pohledu stránky. Myslela jsem si že je to jednoduchý, tak jsem to zkoušela nějak udělat, ale zaboha na to nemůžu přijít a ani tady jsem nenašla nic podobnýho, nebo spíš nevím pod čím to hledat.
Jinak jsem zkoušela dát div a do toho divu přes styl obrázek s background-attachment, měla jsem za to že takhle funkce je k tomu určená, ale zjevně ne...
mckay
Profil
Marlonka:
Nastavíš body nebo html ve stylu background-image: url('tvoje_pozadi.png'); a background-attachment: fixed; a mělo by to fungovat.

Příklad:
body,html
{
margin: 0;
}
body
{
background-image: url('pozadi.png');
backgorund-attachment: fixed;
}
Marlonka
Profil
No problém je, že já v body mám nastavený už pozadí stránky, který je jakoby stínovaný, takže tam je vlastně obrázek na pozadí...

body {
margin: 0px;
padding: 0px;
background-color: #977E95;
background-image: url(images/lay/bg.png);
background-repeat: repeat-x;
}

Jinak mi ten kód z příkladu funguje, když přidám pozici a aby se to neopakovalo. Ale nastavit dva obrázky v body asi těžko půjde... Proto jsem to zkoušela přes div.
Marlonka
Profil
Tak nevíte prosím někdo jak jinak to udělat?
jenikkozak
Profil
Marlonka:
Bohužel nevíme, jaký používáš zdrojový kód stránky.
Pozadí, které se nemá pohybovat bych dal jako součást <body>, jak uvedl mckay, pozadí se stínem bych vložil do nějakého <div>u.
Marlonka
Profil
No nějak to jít přece musí... Vždyť na tý stránce maj taky dva obrázky, který nemůžou dát do jednoho body, tak jak to udělali?
habendorf
Profil
Marlonka:

Však se stačí podívat, jak to mají udělané, ne?

position:fixed
Bubák
Profil
Marlonka:
Ale nastavit dva obrázky v body asi těžko půjde...
V moderních prohlížečích to jde lehce http://teststranek.kvalitne.cz/multiple-backgrounds/
Ukázka nefunguje v IE, má to umět až připravovaný IE9.
Než bude podpora multiple-backgrounds v prohlížečích běžná, musíš to nějak obejít, třeba viz [#7] habendorf.
habendorf
Profil
Bubák:

To ale nic neřeší. Nechová se to tak, jak je požadováno.
Marlonka
Profil
habendorf:

Jo díky, už to jde... :) Já to hledala, ale v tom jejich kódu jsem se nemohla vyznat, ty obrázky jsem tam nenašla vůbec...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0