Autor Zpráva
Edita
Profil *
Dobrý deň. Vďaka za stránku. Všetko som našla okrem tohto. Prosím o pomoc. Menu mám na pravej strane. Jeden odkaz je taký dlhý, že ho mám v dvoch riadkoch. Okolo odkazov sa mi pri prechádzaní myšou objavuje zaoblený rámček s -moz-border-radius. Na odkaze, ktorý má dva riadky, sa zobrazuje okolo oboch riadkov. Rámček okolo druhého riadku ide presne cez stred prvého riadku. (Ľutujem, ale neviem to sem preniesť a stránka ešte nie je spustená.) Potrebujem, aby sa rámeček zobrazoval tak, aby boli v ňom oba riadky. Ďakujem.
Moderátor Davex: Nikdy prosím nezakládej duplicitní vlákna.
Miloš
Profil
Nevím, jestli jsem tě správně pochopil. Zkusím to, snad nebudu vedle:
Oba řádky dej společně do jednoho odstavce a rámeček nastav tomu odstavci.

Pokud jsem se netrefil, zkus to aspoň namalovat a vlož sem obrázek, a) jak to vypadá + b) jak to vypadat má.
Trejpa
Profil
Edita:
Zřejmě rámeček vytváříš okolo řádkového elementu, tipuji, že kolem odkazu. Můžeš ho dělat okolo nějakého bloku, který odkaz obaluje (obvykle to bývá položka seznamu <LI>) nebo můžeš z odkazu blok udělat pomocí display: block. Jinak dodej odkaz na problémovou stránku.
Edita
Profil *
Ďakujem za odpovede. Skúšala som to ako blok, ale potom sa zobrazili len zaoblenia a rovná čiara okolo odkazu nie. Aj zaoblenie bolo vyššie. Text vplyvom tagu div sa posunul o riadok, ale zaoblenia sa začali aj končili nad a pod odkazom na začiatku, tak som to mala v štyroch riadkoch. Niekde som spravila chybu.
Ľutujem, ale iným spôsobom to neviem sem dať. Možno pomôže. Cez štvrtý odkaz sa spraví rámček cez celý text, t. zn. rámček pokračuje aj v druhom riadku okolo textu. Preto som musela dať aj span style do tohto odkazu, lebo sa druhý riadok odkazu zobrazil asi tri písmená pod počiatkom odkazu. Druhý riadok sa nezarovnal k ostatným odkazom, vyčnieval.

V súbore menurus mám:

<base target="_parent">
<link rel="stylesheet" href="stylmenu.css">
<ul>
     <li><a href="hviezdyrus.html">  Послания звёзд</a></li>
     <li><a href="seranrus.html">    Аштар Шеран</a></li>
     <li><a href="bytosrus.html">    Служители света</a></li>
     <li><a href="cestarus.html">     Путь духовного<br><span style="margin-left: 15px">познания</span> </a></li>
     <li><a href="kometarus.html">  Комета</a></li>
     <li><a href="index.html">          Вход</a></li>
</ul>

a v súbore stylmenu.css mám:

ul li       {list-style-type: none}
li          {margin-top: 40px}
a           {font-weight: bold; 
             font-family: Arial, Sans-serif, Verdana, Helvetica;
             text-decoration: none;
             padding-left: 10px}
a:link      {color: #0000FF} /* nenavštívený */
a:visited   {color: #0000FF} /* navštívený */
a:hover     {color: #9900FF} /* cez ktorý sa prechádza myšou */
a:active    {color: #9900FF} /* na ktorý sa kliklo */
a:hover, a:active {padding: 10px 15px 10px 15px; border: 3px solid; -moz-border-radius: 30px}

Moderátor Davex: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Trejpa
Profil
Edita:
Omez šířku seznamu a změň odkazy na bloky:
ul { width: 200px; }
a { display: block; }


Výsledný rámeček je pak ale všude stejně široký. Pokud potřebuješ jeho přizpůsobování k šířce textu, tak by se dalo laborovat s vlastností float.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0