Autor Zpráva
holi-cz
Profil *
Zdar, chtěl bych se zeptat jak vytvořím stánku ke bude prostě volba nahrát obrázky a obrázky určitého uživatele (měla by na tom webu být registrace) a jestli někdo poradí tak už pak jen doladit zbytky tipu že se smí nahrávat jen .jpg jen soubor do velikosti 20mb ... předem díky holi-cz
Keeehi
Profil
holi-cz:
pomocí HTML, CSS, PHP + nejspíš i MySQL a JS

Mohl by jsi prosím napsat, na jaké úrovni jsou tvé nynější znalosti a případně třeba ukázat nějakou tvojí poslední práci abychom věděli, na jaké úrovni ti máme radit?
holi-cz
Profil *
http://www.k-illers.clanweb.cz/news.php tohle je ono a ovládám tak nějak jen html
Keeehi
Profil
holi-cz:
Takže web postavený na redakčním systému. Tam toho člověk moc nenaprogramuje (nenakóduje) jen ho plní obsahem.
Takže asi takto:
HTML: začátečník
CSS: (před)začátečník
JS: předzačátečník
PHP: předzačátečník
MySQL: předzačátečník

I když bych vzal v úvahu to, že by jsi chtěl vytvořit web jen z toho opravdu nejnutnějšího (HTML a PHP - případně jiný server side script), nemáš na to ani zdaleka schopnosti. Takže máš teď několik možností (některé se dají i kombinovat)
1) Sehnat si nějaký redakční systém který podporuje registraci i upload od uživatelů
2) Vykašlat se na to
3) Nechat si to od někoho (osoba/firma) který tomu rozumí vytvořit.
4) Začít se učit základy HTML, pak základy CSS, pak základy PHP, pak základy MySQL a průběžně se ve všem zdokonalovat. Za nějaký čas se k potřebné úrovni dopracuješ. Za jak dlouho? To záleží jen na tobě jak pilně se budeš učit. Podle mě to určitě do měsíce nebude. Pokud budeš hodně dobrej, tak možná za rok.
holi-cz
Profil *
ok díky ... použiji možnost 4 a začnu se učit :)
Keeehi
Profil
začni http://www.jakpsatweb.cz/html/
holi-cz
Profil *
jj .. učit se budu už jsem začal php a časem bych se rád naučil css a js .. ještě jsem trochu bádal a něco zkusil a povedlo se... teď už tam jen dostat že se smí nahrávat jen .jpg a .png a .gif a automaticky vytvoření odkazu na soubor v seznam.php
holi-cz
Profil *
Tak jsem to upravilo podle potřeby :)
Keeehi
Profil
holi-cz:
Mohu se na tvůj výsledek podívat?
holi-cz
Profil *
Není tam grafika nic .. http://vendetta-forum.kvalitne.cz/ ... a nastavil jsem nahrávání jen .JPEG jediná chyba že to soubor nahraje (tekže když nahráváte něco velkýho je to blbý) tak teprve pak to vyhodí hlášku chyby .. napíšu jí tam raději..
Keeehi
Profil
holi-cz:
Zanechal jsem ti tam pozdrav. Příště nespoléhej
1) na mime souborů
2) na cizí kód který odněkud zkopíruješ. Tvoje neštěstí bylo, že nebyl dostatečně zabezpečen. Proto pokud chceš odněkud kopírovat kódy, musíš rozumět tomu, co sis to vlastně zkopíroval.

Neboj se, nic jsem ti nesmazal, jenom jsem index přejmenoval a vytvořil index nový.
wolfik
Profil
Tý jo :-) Jak si to udělal? Nechci aby si tu psal postup jak hacknout web, ale aspoň princip.

Ikdyž bych php skript pojmenoval jako JPG, jak bych ho spustil, když nevím, kde se soubor nahrál a jak se třeba přejmenoval?
Keeehi
Profil
wolfik:
Ikdyž bych php skript pojmenoval jako JPG
Nemůžeš ho pojmenovat jako jpg, pak by se neprovedl. Teoreticky by mohl, ale to záleží na nastavení serveru.

když nevím, kde se soubor nahrál a jak se třeba přejmenoval
Ano, když bych to nevěděl, tak bych musel zkoušet tipovat. Tady jsem však věděl. Když člověk nahrál normální obrázek, uložil se nepřejmenovaný ve složce soubory. Takže zákeřný script jsem měl také nepřejmenovaný ve složce soubory.

Jak si to udělal?
Podvrhl jsem mime souboru. Sice se o tom skoro všude píše, že se to dá podvrhnout, no některým je to jedno. V tomto případě to je asi proto, že holi-cz nemá dostatečné znalosti, nějaký kód našel, on mu fungoval, ale otázkou bezpečnosti se nezabýval.
holi-cz
Profil *
To je fakt, nezabýval, protože to používat nebudu. Mno je fakt, že jsem to jen zkopíroval i když v komentech bylo že je to aktualizovaný a zabezpečený aby tohle nešlo :P .. to nevadí pokusím se vytvořit si to sám za nějaký t roky až se php naučím :P .. zdar a díky holi-cz

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0