Autor Zpráva
AJK
Profil *
Ahoj dáse nějak docílit aby dva odkazy měli odlišnou barvu a:visited ? Zdal jsem do css visited třeba černou takze po navstiveni jsou odkazy cerne, ale ja bych chtel aby nektere meli po nevstiveni treba zelenou da se to nejak rozdelit takhle ne dve nevstivene barvy nemuzu to nikde najit a hlavne jak to naaplikovat.... ? Děkuji za pomoc
panther
AJK:
hledej třídy a identifikátory
AJK
Profil *
No to jsem zkoušel jenže ani to mi nepomohlo ja kdyz to nadefinuju pres dve ruzny id nebo class tak mi to proste nechce vzit... Nemohl by mi nekdo ukazat jenoduchy priklad nebo poslat nejakou stranku kde je to resene ? diky
panther
AJK:
a.trida:visited {}
a#id:visited {}
AJK
Profil *
S timhle jsem se ještě nesetkal bude to fungovat i když mám v body vypsanou visited barvu pro všechno ? Abych nemusel vše zvlášť classovat. jinak jak mám tyto dva příklady zakomponovat do zdrojáku ? class="a.trida" nebo jen "a" ? Ja jsem totiz zvyklej na jinej styl psani a tenhle jsem ještě neviděl. A sorty že otrevuju s takovejhlema prkotinama .... Diky za pomoc
Taurus
Zkus a uvidíš. Mrkni se na jakpsatweb.cz, když si nebudeš vědět rady.
panther
AJK:
A sorty že otrevuju s takovejhlema prkotinama
neomlouvej se a studuj. Jinak té prkotině se říká CSS.
AJK
Profil *
V pohodě kouknu na to prozkoušim si to jen poslední dotaz .... Funguje to visited treba zelene naclassovany na urcitej odkaz i v případě že v body mám nastylovaný pro všechno visited třeba červenou ?
Taurus
Proč se pořád takto ptáš, když to jednoduše můžeš vyzkoušet? Čím pozdější nebo přesnější zápis, tím větší priorita.
Bubák
AJK:
Abych nemusel vše zvlášť classovat.
To se dělá kontextem, malý příklad, jen výukový, struktura stránky a zejména menu se dělá jinak:
<style>
a {color: navy;}
a:hover {color: red;}
.menu a {color: green;}
.menu a:hover {color: lime;}
</style>

<p>Nějaký text a <a href="#">odkaz</a>.</p>
<div class="menu">
<a href="#">Odkaz v menu</a>
<a href="#">Další odkaz</a>
</div>

Ja jsem totiz zvyklej na jinej styl psani a tenhle jsem ještě neviděl.
Musíš znát rozdíl mezi
.menu a {}
a.menu {}
Každý zápis znamená něco jiného.
AJK
Profil *
Děkuji moc Bubáku hodně mi to pomohlo, teda vyřešilo to přesně to co jsem nevěděl jak vyřešit. Díky

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: