Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Rad bych Vas pozadal o radu: Hledal jsem na Vasem webu otazku na odpoved jakou pevnou sirku horního navigacniho menu v pixelech nastavit, pokud chci, aby toto menu vyplnovalo cely zobrazovany prostor, celou šířku obrazovky (bez okraju, body margin:0) pri rozliseni 1024x768 tak, aby se nezobrazoval dolni posuvnik. Lisi se sirka v ruznych prohlizecich? Na různých zařízeních (notebook, CRT monitor)? Lze to nejak zjistit nebo musim postupne nastavovat sirku patricneho gif obrazku a trefit tu spravnou?
Webspy
Profil
Hm, maximální šířka 760px pro 800×600 nebo "natahovací", ale to nepůjde s obrázkem... :-(
Yuhů
Profil
já v tom vidím rozpor.

Buďto to menu bude vyplňovat šířku 1024 pixelů (nebo o málo méně) a pak bude při nižších rozměrech okna házet horizontální scrollbar.

Nebo bude užší, scrollbar se dělat nebude, ale pak to nebude v šířce 1024 pixelů.

Jsou jenom náhražky, jak to obejít. Tou hlavní náhražkou je to, že se v tom záhlaví stránky udělá pouze iluze spojitého a vyplněného prostoru, nejlépe nějakým obrázkem na pozadí opakovaným v ose X. Jak tam pak dostat to menu (a kam) je problém jiný.
anoanymni bonmuff
Profil *
dik za radu, tomu rozporu rozumim, ale neva, protoze stranky budou optimalizovany pro rozliseni 1024*768.

Vyvstava tedy otazka, jak stranku optimalizovat pro toto rozliseni - a pouze a jenom pro nej. Nechci nastavovast sirku body na 100%, proste chci mit nejak siroky design, ktery bude na sirku presne, beze zbytku vyplnovat zobrazovaci plochu pri rozliseni 1024*768 a nebude "roztahovatelny" - v kazdem prohlizeci, na kazdem zarizeni, pokud to jde. Viz napr. mironet.cz, nebo pcexpert.cz.

Ten zopakovany obrazek je elegantni reseni (vyuzivam jej ne pozadi u jinych stranek), ovsem viz vyse.

Nevim, jestli neplacam blbosti, jsem prece jenom porad jeste spis zacatecnik, tak prosim o trochu trpelivosti.

Zacnu to nejak zkouset a dam vedet.
Webspy
Profil
nesnáším, když někdo napíše: tyto stránky jsou optimalizovany pro rozliseni 1024*768
anoanymni bonmuff
Profil *
To Webspy: Proc?
Yuhů
Profil
já to nemám rád z toho důvodu, protože to znamená, že si musím zvětšit okno.

Také mi tím autor stránky říká "neumím udělat stránku pro jiné rozlišení" nebo mi také říká "vzhled této stránky je pro mě důležitější než její obsah".
Webspy
Profil
přesně tak
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0