Autor Zpráva
RoToRo
Profil *
Potřebuji udělat online chat v rámci větší JS aplikace...
Chat by měl fongovat takto:

1)Odesílatel napíše zprávu příjemci, která se odešle přes AJAX na server, kde ji zpracuje PHP a ?NĚKAM? ji uloží.

2)JS od příjemce pošle pošle pravidelný aktualizační požadavek přes AJAX na server, který od ?NĚKUD? načte příslušnou zprávu a pošle ji příjemci.

3)Zprávy lze posílat pouze online uživatelům, tzn. nemusí být žádná historie chatu.

4)Když se příjemce zprávy v době poslání zprávy odhlásí, server ji smaže.


Jde mi o systém podobný např. službě STEAM FRIENDS.

Přdem díky.
mckay
Profil
RoToRo:
Službu STEAM FRIENDS neznám, ale jsem si téměř jistý, že je prakticky nemožné ukládat na serveru data ještě jinam než je databáze, nebo soubor.
Joker
Profil
mckay:
Tak ještě mě napadá držet data v paměti (RAM) serveru, což ale v PHP asi bude dost velký problém, resp. by to asi vyžadovalo nějaké upravené PHP.

Hlavně ale databáze byly vytvořené pro ukládání dat, proč vymýšlet, jak data uložit někam jinam?
Krakatoa
Profil
Ukládat data v databázi, vytvořené v paměti pomocí sqlite, by nevyhovovalo?
http://www.sqlite.org/inmemorydb.html
Nox
Profil
MySQL má i typ enginu tabulky MEMORY
RoToRo
Profil *
No mě jde hlavně o to, aby to bylo co nejméně náročné pro server ... zároveň ty data nepotřebuji držet na serveru déle než minutu ... šlo mi o to, jest-li už někdo něco podobného nedělal ... asi bude nejlepší použít mysql Díky za náměty.
ninja
Profil
RoToRo: Použijte nějakou cloud-based databázi. A na chat bych doporučil nějakou NoSQL.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0