Autor Zpráva
burousek
Profil
Potřeboval bych poradit,jak změnit kód v samorozbalovacím menu,abych neměl záložky po sebou ,ale vodorovně.Děkuji předem za každou radu.
Menu jsem dělal podle návodu ze staršího vlákna :http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=12&topic=96384
panther
Profil
burousek:
chceš-li mít položky vedle sebe, použij třeba float.
burousek
Profil
Děkuji za reakci,problém je,že s kodem sem byl nucen začít pracovat až díky tomu menu,takže ho neovládám,ale chápu rychle.Proto,jestli mám někde použít float,tak nevím kde.Jenom upřesním,že chci upravit navigační panel,který mám teď ve sloupci,ale chci ho dát do řádku,tzn.tlačítka vedle sebe.Jinak po kliknutí na tlačítko se mi menu rozbalí do řádku,což je v pořádku.Takže mám za to ,že by stačilo akorát změnit někde něco v kodu.Pro příklad přikládám kod ,který tam mam vložený.
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title>Nová stránka 1</title>
<script>
function zobrazSkryj(idecko){
el=document.getElementById(idecko).style;
el.display=(el.display == 'block')?'none':'block';
}
</script>
<style>
h3 {cursor: pointer; cursor: hand; text-decoration: underline}
.skryvany {display: none}
</style>
</head>

<body>
<h3 onclick="zobrazSkryj('oddil1')">Okna</h3>
<div id="oddil1" class="skryvany">
Avantgarde<br>
Bohemia okno<br>
Doplnky<br>
</div>
<h3 onclick="zobrazSkryj('oddil2')">Dveře</h3>
<div id="oddil2" class="skryvany">
Classic<br>
Technic<br>
Premium<br>
</div>
</body>

</html>
panther
Profil
burousek:
Proto,jestli mám někde použít float,tak nevím kde.
kdybys koukl na JPW, cože to ten float vlastně je, možná bys pochopil. Tady chceš vedle sebe asi ty nadpisy, tak zkus floatovat je.
burousek
Profil
Tak sem to studoval,ale moc chytrý s toho nejsem.Pouhá záměna znaku za float,neudělá nic.Skoušel jsem i upravovat kod podle nějakých vzorů co jsem na foru našel,ale vzhledem k tomu,že neznám znaky a na co který je,tak to vepisuju asi špatně.Jedine co se mi povedlo je ,že se mi ty nadpisy sice ukazaly vedle sebe,ale tak nělak zešikma.
takhle to mam normalně xxxx
xxxx

takhle bych to chtěl xxxx xxxx

a takhle se mi to povedlo změnit xxxx
xxxx
burousek
Profil
ještě jednou

1.xxxx
1.xxxx

3.xxxx
3.......xxxx
panther
Profil
burousek:
h3 {float: left}
burousek
Profil
Díky moc,teď se zobrazuji tlačitka vedle sebe,nastal ovšem další problém,a to že po kliknuti na tlačitko se mi rozbal.menu rozbalí taky do boku,a ne pod to tlačítko a to druhe tlačítko se přesune pod to první,takže sem zase v koncích.
panther
Profil
burousek:
takže sem zase v koncích.
tohle nemá moc cenu. Začni od začátků, plno věcí pochopíš.
burousek
Profil
i tak ti děkuji

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0