Autor Zpráva
radeksd
Profil *
Dobrý den,

chápu asi implementaci 960grid na web. Vše mám nastavené tak jak má být, otázkou zůstává jak s tím pracovat?
Neví někdo nějaké podrobnosti?
Jak např. když si ze svýho PSD vyříznu obdélník 356 x 254 px ho mohu umístit do této mřížky
respektive jak rozřezat design do této mřížky pak? Chtěl bych vidět alespoň základní ukázku css kodu a html, díky
tiso
Profil
radeksd: zmysel je v tom robiť aj design pre 960.gs, takže potom sa ti nemôže stať že potrebuješ na stránku vložiť obdĺžnik so šírkou 254px.
radeksd
Profil *
Ako to myslis? Ja udelam cely design pro 960, to ano, ale potrebujem ho prece pak rozkodovat nie?
happyy
Profil *
radeksd:
jak pise tiso pokud máš design udelany jako 960gs tak nemuzes mit obrazek 254px siroký. cely system funguje tak ze vezmes urcitou sirku webu (v tomto pripade 960px) a "rozdelis" ji na urcity pocet sloupcu (nejcasteji 12, 16 nebo i 24) stim ze sloupce maji vetsinou predem definovny i margin.

v pripade napr 12ti sloupcu s padingem 10px mas sirku jednoho sloupce 60px. proto muzes mit obrazek bud 60 nebo 140(2x60px + margin mezi nimi 20px) nebo 220 (3x60px + 2x margin 20px ). ale na 254px se bezne nedostanes. a pokud mas grid rozdeleny tak ze ti soucet urciteho poctu sloupcu s marginy mezi nimi tento součet da, tak nevidim zadny problem tam obrazek vlozit.

jinak sirky sloupcu aj pro pochopeni najdes zde http://960.gs/demo.html

ot: cely tento grid system mi pripomina tabulkovy layout. a vazne by me zajimalo jestli tech 10 minut navic (ktere tak zabere vytvoreni zakladnich prvku layoutu) za to stoji. nemluve o nejake pozdejsi uprave ktera do grid systemu rozmerove nezapada.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0