Autor Zpráva
TomasRe
Profil
Dobrý den,

chtěl bych požádat o radu, jak bych mohl načíst text do stránek, kde text je uložen v souborech .properties (jak můžu tyhle soubory propojit). Případně může být uložen i v jiném. Hlavně mi jde o to, že když chci ostylovat na jedné stránce odstavce různě, tak abych mohl celý text načítat stále jen z jednoho souboru (pro jednu stránku - 1 stránka=1 externí soubor s textem). A celé to chci použít pro zjednodušení při vytváření jazykových mutací. Ideálně tedy, že bude vybírat podle nastavení jazyka na stránce danou mutaci. index_cs.properties, index_de.properties, index_en.properties - při zvolení angličtiny bude načítat text ze souboru index_en.properties.

pro vysvětlení:

soubor *.properties bude obsahovat

text1=toto je text prvního odstavce
text2=toto je text druhého odstavce
text3=toto je text třetího odstavce

v souboru pak bude

<p class="style1"><f:message key="text1"></p>
<p class="style2"><f:message key="text2"></p>
<p class="style3"><f:message key="text3"></p>
dmfzd
Profil
Nevím jestli jsem tě dobře pochopil, ale nechceš náhodou php include?
Nevím tedy jestli to funguje se soubory .properties
TomasRe
Profil
dmfzd:
To by asi i fungovalo, jestli je podporovaný, ale to by bylo pro případ, že odstavce půjdou za sebou - potom bych je mohl definovat v třeba v txt souboru. Jde mi o to, že bych použil jeden odstavec, pak by tam byl třeba nějaký obrázek (nebo něco...), pak druhý odstavec. php include mi načte celý soubor najednou.
Keeehi
Profil
soubor *.properties bude obsahovat
<?php
$text1="toto je text prvního odstavce";
$text2="toto je text druhého odstavce";
$text3="toto je text třetího odstavce";
?>

v souboru pak bude
<php include "soubor.properties"; ?>
<p class="style1"><?php echo $text1;?></p> 
<p class="style2"><?php echo $text2;?></p> 
<p class="style3"><?php echo $text3;?></p>

To už by to bylo ale ostatně lepší dělat s pomocí databáze.
Bubák
Profil
dmfzd:
Nevím tedy jestli to funguje se soubory .properties
Při standardním nastavení se do souboru .php dá includovat jakýkoliv soubor.
TomasRe
Profil
Keeehi:
To mi přijde geniální - až se stydím, že jsem na to nepřišel... Fakt moc děkuji. Jen to nemusí být soubor *.properties, ale klidně txt nebo php. Což je možná ještě lepší. Moc moc děkuji. Jo a ještě ten první řádek v souboru musí být <?php include 'soubor.txt' ?>. Zkoušel jsem tento řádek dát i do <head> a pak tím můžu upravovat i title, keywords,....
Keeehi
Profil
TomasRe:
Doporučil bych ti jako koncovku php. Pak nebude vidět obsah to includovaného souboru. Nebo, pokud ty texty budou v složce, dá se lehce zakázat vnější pokusy o zobrazení těch souborů. Pak mohou mít libovolnou koncovku.
TomasRe
Profil
Keeehi:
Děkuji za radu, ale možná to nechám stejně v txt, protože mi vlastně jde hlavně o překlad do jiných jazykových mutací a překládat to budou lidi, co php neotevřou :-))), ale určitě dobré vědět...
Keeehi
Profil
TomasRe:
překládat to budou lidi, co php neotevřou
To nemají jakýkoliv textový editor? A v čem potom budou upravovat ty txt soubory? Mohou na to použít ten samý editor. To že to má jinou koncovku neznamená, že je to něco jedinečného.
TomasRe
Profil
Keeehi:
To by mohli, jen se bojím, že jim to bude dělat trochu problémy...
Keeehi
Profil
TomasRe:
že jim to bude dělat trochu problémy…
Mohl by jsi to specifikovat?
TomasRe
Profil
Keeehi:
To jen, že používají počítač spíše jako psací stroj, toť vše...
Bubák
Profil
To jako že se překlad dělá online na ostrém serveru?
TomasRe
Profil
Bubák:
Ne to zas ne, ale jednoduše vytvořím FTP a požadované soubory stáhnu na disk, až se to přeloží je zas můžu nahrát zpátky.
Bubák
Profil
TomasRe:
Tak není problém, abys ty soubory hromadně přejmenoval třeba v TC.
TomasRe
Profil
Bubák:
No jo, to je pravda, to zas nenapadlo mně :-). Díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0