Autor Zpráva
mildaL01
Profil
Potřeboval bych prosím poradit, jak začít se stránkami, na které by lidi mohli posílat videa (recepty apod.) Zkoušel jsem vytvořit formulář aby mi to chodilo na mail a já bych to tam pak umístil, ale vzhledem k velikosti video souborů mi to nějak na mail nechodí. Tak Vás prosím o radu, kde a jak začít. Dík
bismakrxie
Profil
Zkus se podívat sem je to upload obrázku, který využívám, je to na stejný princip, třeba ti to pomůže
bismakrxie
Profil
Jen jestli ti mohu poradit, zkus využívat spíše UTF-8, je to nejlepší pro spojení s databází atd. UTF-8 totiž převádí znaky na tzv. ENTITIES, které se ve výsledku zobrazují bez vetších problémů, jelikož mají velkou podporu prohlížečů, wysiwyg editorů a programů pro tvorbu webu, ale je to jen můj názor. Já jsem v tomle typu kódování objevil spousty výhod.
PostCC
Profil
bismakrxie:
A to jste četl kde? "Entity" jsou tohle. V UTF-8 nic takového neexistuje. Myslím, že máte na mysli něco jiného, ale nějak nemůžu přijít na to co, prosím o upřesnění.
bismakrxie
Profil
Tohle je entita to máte pravdu.
> > greater than
< &lt; less than
& &amp; ampersand
" &quot; quote

při vložení znaku například < si to UTF-8 převede na &lt;, ale jen sám pro sebe, to už uživatel nevidí a tím rozpozná co to je za znak, některé jiné kodovací sady mají problém i s obyčejným písmenem H- v češtině to znamená há, ale v ruštině je význam písmene H- en( u nás N), ale utf-8 využívá i české znaky, které si převede na určitý kód, kterým rozpozná co přesně měl autor toho kódu na mysli.
Bubák
Profil
bismakrxie:
Doporučuji vám nastudovat, co je to UTF-8 a nešířit bludy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0