Autor Zpráva
Joan
Profil
Zdravím,
synovec mne požádal o vytvoření jednoduchých stránek pro svoje podnikání, tak mu je chci nadělit tuto neděli k jeho narozeninám. Stránky jsem zvládla, ale chce tam i kalendář, jako je tady. Z knížky "Javascript - hotová řešení" od P.Václavka jsem použila skript na kalendář, jenomže tento je pouze na konkrétní měsíc a nelze přecházet na předchozí a další měsíce. Skriptu se snažím porozumět, ale nestačí to na to, abych sama dokázala dopsat to procházení pomocí šipek.
Byl by prosím někdo tak ochotný a poradil mi? Nechci mu tam teď nahrávat někde stažený hotový kalendář (navíc skoro všude v php), protože tomu JS skriptu chci především rozumět.
Děkuji moc předem!
Tin
Profil
budeš potřebovat proměnnou, ve které budeš mít uložený zobrazovaný měsíc. Na začátku do ní uložíš aktuální měsíc (Today.getMonth()) a tu proměnou budeš požívat místo toho výrazu. Pak tam přidáš dvě tlačítka se šipkou, která po kliknutí změní hodnotu té proměnné (a budeš muset hlídat přetečení do dalšího roku).
Ještě budeš muset změnit vypisování, document.write funguje jen při vykreslování stránky, za běhu je potřeba něco jiného, třeba getElementById("id").innerHTML.

tolik stručný návod, když nebudeš něco vědět, klidně se ptej.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0