Autor Zpráva
Ivy
Profil
Moderátor Chamurappi: Vytaženo z Jsou mezi námi nezaregistrovaní nečechoslováci?

Měla jsem velmi podobný problém a vyřešila jsem ho registrací povolovanou administrátorem, kdy si IP každého nově registrovaného ručně ověřuji (je to ovšem práce navíc). Ty největší problémy tím ustaly, nicméně od té doby se mi objevují registrace z IP adresy 127.0.0.1 a z IP adres 192.168.0.94, 172.18.11.100 a podobné. Takové registrace nepovoluji.
Nevím, jestli tento dotaz patří do tohoto vlákna (pokud ne, pak se omlouvám) ale ráda bych věděla, jak takové registrace vůbec mohou vzniknout (po dotazu mi bylo sděleno že by něco takového by vůbec nemělo být možné, že jsou proti tomu ochrany) a odkud pocházejí, jestli je to také dílo anonymizéru anebo jenom nějaká chyba nastavení. Localhost se mi za půl roku registroval asi třikrát a vnitřní síť asi čtyřikrát.
A nezměrné úsilí vynakládané k opruzům mohu potvrdit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ivy:
Pravděpodobně zaznamenáváš špatnou IP adresu.
Ivy
Profil
Je to fórum phpBB. Znamená to, že je ve fóru něco špatně nastavené? Jakým směrem bych měla pátrat? V administraci to vypadá takto:
Davex
Profil
Ivy:
Pravděpodobně je problém v tom, že se phpBB snaží odhalit skutečnou IP adresu uživatele za proxy serverem z HTTP hlavičky X-Forwarded-For, kterou lze ale velice snadno padělat.

Netuším, jak to spravit, protože toto fórum neznám. Možná by to šlo ovlivnit v konfiguraci General / Security settings… / Validated X_FORWARDED_FOR header, ale vážně jen hádám.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0