Autor Zpráva
Folly
Profil
Zdravím všechny. Chtěl bych Vás poprosit o radu:
Mám webové stránky, které fungují na principů divů (oddílů), které mám definované v CSS (kaskádové styly). Potřeboval bych, aby jeden oddíl byl ohraničen z obou stran (zleva i zprava) obrázkem. Vím, že v nové verzi CSS3 by se to dalo řešit za pomocí okrajů příkazem border-image-source: url(nazev_obrazku.format) atd., ale jsou tu určité problémy s podporou CSS3 v některých prohlížečích a jejich verzích a tak bych to chtěl vyřešit za pomocí background-image: url("nazev.pripona"), background-repeat a background-position, což by snad mělo fungovat na "všech" prohlížečích. Problém je, že nevím jak nastavit pozadí tak, aby se zobrazovalo na obou stranách oddílu. Nastavit ho na jednu stranu pro mě není problém, když chci, aby se opakoval jen na pravém okraji, tak to řeším takto:
background-image: url("images/bg.png");
        background-repeat: repeat-y;
	background-position: right top;

a když ho chci na levém okraji tak takto:
background-image: url("images/bg.png");
        background-repeat: repeat-y;
	background-position: left top;

Ale nějak nemůžu dojít na to, jak nastavit obrázek jako pozadí na obě strany JEDNOHO oddílu. Pokud někdo ví jak na to, byl bych velice vděčný za každou radu a návrh. Předem díky za Vaše odpovědi.
tiso
Profil
Folly: buď použiješ 2 prvky (<div><div>…</div></div>), alebo obrázok na celú šírku s priehľadným/jednofarebným stredom.
Za určitých okolností sa dá použiť tretia možnosť - 2 divy a jeden obrázok.
Folly
Profil
tiso:
Díky za rychlou odpověď. Obě možnosti, které uvádíš mě taky napadli, že udělám dva oddíly, z nichž jeden bude mít pozadí vlevo a druhý vpravo za pomoci
background-position
i možnost s jedním oddílem, který bude mít nastavené pozadí přes celou svoji šířku. Doufal sem, že existuje možnost, že to nastavím nějakým příkazem přes CSS na obě strany, ale nejdřív sem půl hodiny googlil, abych se tady neptal, aniž bych to zkusil nejdřív sám vyhledat, ale nic sem nenašel, tak sem fórům zkusil jako poslední možnost a tady se mi jen potvrdilo, že to nejde. Takže sem se to rozhodl vyřešit pozadím přes celou šířku jednoho oddílu vzhledem k tomu, že pozadí stránek bude jednobarevné (bílé) mi to připadá jako lepší řešení než stránku dělit ještě na další oddíl.
Ještě jednou díky za hodně rychlou odpověď.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0