Autor Zpráva
Cup
Máte někdo tušení jak by mohlo být řešeno na facebooku upozorňování na nové události ... třeba že někdo okomentoval vaši fotku, někdo komentoval váš příspěvek ...

Kdyby měl někdo tušení ... a na malém příkladu tabulek v db mi to ukázal byl bych rád. Nedokážu si představit jak by to mohlo fungovat. A když už dokáži, tak mi přijde že to musí být šíleně moc záznamů v db, proto si myslím že je moje řešení špatné.
ShiraNai7
Řekl bych že pro tyto události bude skutečně zvlášť tabulka v databázi. A šíleně moc záznamů? A co, to je stejné jako s těmi milióny plků co tam lidi denně posílají, taky se někam ukládají.
Cup
to bych taky řekl :) ale kdyby někdo tušil jak to tam asi chodí, v jaké chvíli se daný záznam přidá, kdy maže ... atd ...
ShiraNai7
No když někdo něco třeba okomentuje tak v tu chvíli se vyhledají všichni uživatelé kteří by na to měli být upozorněni a vytvoří se záznamy v tabulce pro ty události. A až jsou upozornění na danou událost prohlédnuty tak se postupně označí jako "přečtené" a po čase se smažou.
Cup
inu... :) dobrá tedy :) díky
joe
No nevím, možná by mě to taky zajímalo, když jsem po dnešku zjistil, že naše práce by měla celkem problém s desítkami tisíc záznamů. A u FB to je skoro okamžitě a tolik záznamů, že by se mi o tom mohlo zdát... (asi to maj rozdělené po více serverech...?)

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: