Autor Zpráva
HAAS
Profil
Dnes jsem se díval na dokument o pravěku (protože je to můj zájem), ale už déle mám na jazyku to, jak lze vytvořit takový seriál s 3D počítačovou grafikou... Chci se Vás zeptat, jakým programem lze udělat 3D počítačové animace, co je k tomu všechno potřeba atd. Samozřejmě že než bych ho vytvořil, velmi dobře bych si to rozmyslel.

Pište zde:
Joker
Profil
HAAS:
Souvisí to nějak s webovými stránkami?
3D grafika (hlavně ve smyslu filmové animace) je od tvorby webových stránek hodně vzdálená a nejspíš tu nebude moc lidí schopných o ní fundovaně hovořit.
Phantom
Profil *
Jako začátečník můžeš zdarma vyzkoušet například Blender, vyhledej si tutoriály a zkus udělat pár věcí. Jestli tě to chytí, na filmy ti doporučím třeba 3DS Max a Mayu od Autodesku (obojí se musí "koupit"), nebo můžeš zůstat v Blenderu, nicméně nedosáhneš s ním takových výsledků. Každopádně zkušenosti na animovaný film (modelování, texturování, rigování, animování, nasvětlování a ozvučení) rozhodně nezískáš za pár týdnů...

Například tahle scéna mi zabrala +- 10 hodin času a to to není nic extra...
Nox
Profil
Phantom:
Není špatné... neuvedl jsi to o čem jsi mluvil v minulé větě a to jak dlouho jsi se na to musel učit předtím

HAAS:
Souhlas s tím co psal Phantom + navíc budeš určitě potřebovat i software typu Adobe After Effects nebo Sony Vegas na střih, postprocessing, zvuk atd., kde ale nevím o neplacené variantě

Navíc ke tvorbě textur grafický editor, zdarma je GIMP, jinak Photoshop

Dále se bude hodit nějaký sculptovací program (myslim že standardní 3d editory nemají), ale zase nevím o bezplatné variantě, jinak Mudbox nebo Zbrush

Osobně jsem se moc nedostal k animaci, takže nevim jestli tam není také něco potřeba

(samozřejmě psané pokud by to mělo slušně vypadat)

Jinak naučit se po všech stránkách udělat video bude nejspíš záležitost měsíců, možná let ... rozhodně nechci odrazovat, pokud by tě to bavilo, tak proč ne - ikdybys to nedokončil, tak to bude zábava a navíc poznáš něco nového

Blender je zdarma a tím pádem jde jen o čas co tomu věnuješ, jinak tě to nic nestojí a můžeš to jen tak zkusit

Jinak člověka docela povzbudí když se mrkne jak drsný věci jdou dělat :)

http://forums.cgsociety.org/forumdisplay.php?f=121
http://forums.cgsociety.org/forumdisplay.php?f=137
http://forums.cgsociety.org/forumdisplay.php?f=154
a jiné

ehm, led, co se dá dělat...
Lexter
Profil
Nox:
Souhlas s tím co psal Phantom + navíc budeš určitě potřebovat i software typu Adobe After Effects nebo Sony Vegas na střih, postprocessing, zvuk atd., kde ale nevím o neplacené variantě
Cinelera (je to spíš efektový nástroj), KdeLive atd... Jsou však i placené a daleko levnější. I v Blenderu jde celkem pěkně stříhat. Editorů zvuku a posprocesu je taky moře. Kupříkladu NODE editor v Blenderu, Photoshop zvládá postproces filmových políček nebo například CinePaint, který je víceméně k tomu určen.

Dále se bude hodit nějaký sculptovací program (myslim že standardní 3d editory nemají), ale zase nevím o bezplatné variantě, jinak Mudbox nebo Zbrush
To není přesné. Namátkou například Sculptris který je zdarma (je fakt, že je to software specializovaný). Blender má v nové verzi velmi hezký Sculpt mód. Mimoto jej má prakticky každý standardní 3D editor. Pokud máme na mysli třeba Modo, Mayu a další.

Navíc už vidím jak bys využil Sculpt modely v animaci. Hýbat se s nimi nedá, zakostit je nejde. Nenamapuješ jim texturu. Sculpt je v podstatě jen návrh. Podle něj se pak vytváří klasický model a normal mapa simulující detaily. Ono vykreslit několik miliónů polygonů není sranda. Málokdo je vůbec používá pro návrh charakterů v animaci. Tam spíš najde uplatnění papír a tužka.

HAAS:
Rok se uč a pokud budeš hodně dobrej, během jednoho roku stvoříš pár minut dlouhý krátkometrážní filmeček.

Blender se samozřejmě sám nabízí. Free Software, z mnoha hledisek velmi mocný nástroj. Je však jasné, že placeným editorů v mnoha ohledech nesahá ani po kotníky. Přestože má jen menší počet funkcí a ne tak propracované, jejich ovládnutí tě bude stát měsíce času. Nová verze prochází bouřlivým výbojem a ač mě zrovna animace nijak nezajímá, nové nástroje pro tuto oblast jsou opravdu zajímavé.

Tohle patří k jednodušším věcem, ale i tak to sežere dost času a znalostí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0