Autor Zpráva
Zarkan
Profil *
Zdravím,
mám dotaz - mám tabulku o 1 řádek a 3 sloupce, tabulku mám přes celou výšku stránký - height="100%" V prním sloupci mám text, je trošku delší, takže se musí rolovat celou tabulkou.
Takže bych tam chtěl dat tenhle kod, abych nemusel rolovat s celou tabulkou, ale jen s tim jedním sloupcem:
<div style="width: 200px; height: ???px; overflow: auto"><p style="text-align: left">A tady je pak ten text ...
No a otazka zní jak velky mám dat to height aby to bylo pro všechny lidi s ruznym rozlišenim obrazovky stejny, nešlo by tam dat třeba taky procenta? Nebo neví někdo o nejakym jinym kodu kterej by se hodil abych proste roloval jen s tím jednim sloupcem, ale v celé jeho výšce ...
Keeehi
Profil
Zarkan:
Lepší je rolovat s celou stránkou, než jen s jedním sloupcem. I když máš height:100% tak se může stát, že se ti tam potom objeví posuvníky 2. (jeden u sloupce, druhý u celé stránky)

Tabulky se dnes už k vytvoření rozložení stránky nepoužívají.
Zarkan
Profil *
No jo, ale když ja mám v tom 2 a 3 sloupci jen jednu vetu na jeden řádek => když budu rolovat s celou stránkou tak to nepujde vidět. Takže se určite nestane že tam budu mít 2 posuvníky, potřebuju rolovat opravdu jen s tou jednou... nevěděl bys jak to mám udělat?
Zarkan
Profil *
prostě to vypada takle nějak
Keeehi
Profil
Zarkan:
když budu rolovat s celou stránkou tak to nepujde vidět
Když budu rolovat zde na diskusi, tak se mi taky ztratí horní menu, ale jelikož nejsem žádný primitiv, tak vím, že tam nahoře je. To samé návštěvník tvých stránek. Když ví, že to bylo nahoře a roloval stránku, tak taky ví, že to zase nahoře najde.

Nebo to má být nějaká nestandardní situace? Pokud ano, musíš popsat konkrétně o co jde. Pak se dá něco vymyslet.

Aby tento příspěvek nebyl zase tak moc mimo, tak podle statistik jsou nejčastější rozlišení 1280 x 800, 1280 x 1024, 1366 x 768. Když odečteš nějakých 200px (ovládání prohlížeče, windows lišta, …) a budeš předpokládat prohlížení stránek při maximalizaci prohlížeče, dostaneš cca nějakých 600px.
Zarkan
Profil *
Keeehi:
Prostě jsem se chtěl jen zeptat jestli to nejde vyřešit přes ty procenta misto těch px nebo jestli není nějaký jiný řešení ...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0