Autor Zpráva
akka
Profil *
Zdravíčko přátelé, už několik dní nosím brouka v hlavě:
-Jak elegantně vyřešit, aby se mi pěkně vytvářelo pozadí, které ma hodnotu repeat-y na stránce http://vyvoj.mp3-sety.cz/

pozadí nesmí být kvuli přidávání článků a přednášek pevně nastaveno, takže jsem přemýšlel, jak to udělat, ale nic jsem nevymyslel... problém je v tom, že když opakuji obrázek na pozadí (pruh o výšce 37px na levé straně kovová spona, vpravo stránky, stín), tak jakmile nasadím footer, ne vždy se to idelálně povede... někdy dělící spona překrývá čáru, jindy je zas dole spona useknutá v půlce apod.
Když jsem uřezal footer přes i s tou dělící čarou, tak se mi sponky vlevo useknuly někdy v půlce a poté následovala další celá spona ve footeru...takže takto se usekne někdy jen na konci...

Jednoduše se ptám, jestli se dá nějak ošetřit to ořezávání opakovaných obrázků a přitom nenastavovat pěvnou výšku, která je násobkem výšky obrázku...
akka
Profil *
http://vyvoj.mp3-sety.cz/clanky/zaciname.html
zde dole vidíte, že má background tendenci začít nový pruh, ale dělá to ten nežádoucí efekt, že začíná sponka vlevo.... :(
Keeehi
Profil
Opakování celého pozadí
akka
Profil *
díky....přesne takovou odpověď s výsledkem, že jinak než přes JS to nepujde :) Moc si mi pomohl, alespon nemusím přemýšlet nad jinou alternativou a bádat...(přes JS jsem to dělat neměl, ale ukážu výsledek a možná si to zadavatel rozmyslí :P)
akka
Profil *
  <script type="text/javascript">
  <!--
    var prvek=document.getElementById('obsah');
    prvek.style.height=Math.ceil(prvek.offsetHeight/37)*37;
  //-->
  </script>


proč mi to na té stránce nejde? :( i když ten script hodím do head nebo pod ten div, nikdy se nic nestane, výška se nemění.. .:(
Keeehi
Profil
Script z [#5] funguje. Musí být až za tím divem, jinak totiž když by byl před ním a začal by se provádět, v tu chvíli by ještě žádný prvek s id="obsah" neexistoval, takže by getElementById('obsah') prostě selhalo.
akka
Profil *
Varování: Chyba při parsování hodnoty 'height'. Deklarace vynechána.
Zdrojový soubor: http://vyvoj.mp3-sety.cz/o-projektu.html
když jsem to hodil za to, tak stejně bez úspěchu...toto hází chybová konzole
Keeehi
Profil
akka:
Fungovat by to mělo, je to "jen varování". Mohlo by to souviset s tím, že ten div neměl dosud definovanou výšku. Zkuste mu nějakou výšku zadat, pak by se to varování mělo ztratit. Na funkčnost by to přesto ale nemělo mít vliv a mělo by to fungovat i bez té zadané výšky.
akka
Profil *
Bohužel, nefunguje to ani když zadám pevnou výšku k divu obsah, prostě se nastaví pevná výška... :(
akka
Profil *
Asi vím, v čem je problém... bude to doctypem... jaký tam mám teď dát, abych zachoval validitu a zároveň aby mi ten js teď fungoval?
Davex
Profil
K výšce bude potřeba přidat jednotku, protože je stránka ve standardním vykreslovacím režimu.
prvek.style.height=Math.ceil(prvek.offsetHeight/vyska_obrazku)*vyska_obrazku + "px";
akka
Profil *
ok, teď už to funguje, ale asi to nepoužiji, dělá to v chrome i mozile tu výšku úplně jinou :(
Davex
Profil
Vypadá to, že se ten JavaScript provede v Chrome dříve, než je blok #obsah celý vykreslen. Jako nejrychlejší řešení mě napadá nastavení výšky až po kompletním načtení stránky:
window.onload = function() {
  var vyska_obrazku=37;
  var prvek=document.getElementById('obsah');

  prvek.style.height=Math.ceil(prvek.offsetHeight/vyska_obrazku)*vyska_obrazku + "px";
}
akka
Profil *
Funguje skvěle! Moc díky :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0