Autor Zpráva
Petroš
Profil *
Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat, zda-li nevíte jak udělat aby se mi po cca 10 sekundách načetl obrázek?
Tady na foru jsem dost dlouho hledal, něco jsem našel, ale já bych potřeboval aby mi všechny obrázky načítal sám ze složky na webu a abych je nemusel ručně psát do kodu. Je jich tam totiž něco přes 1500.
Kry5
Profil
V javascriptu. Nejsem v něm zběhlý, ale udělal bych to velice jednoduše dvěma možnostmi. Základ je udělat funkci, která bude buďto pokaždé náhodně generovat číslo v rozpětí 1-1500 (1-počet obrázků) a nebo můžou jít obrázky postupně pak tedy nastavíš proměnnou na 1 a pokaždé ve funkci přičteš 1 k oné proměnné. Pak už jen pojmenuješ všechny obrázky např. Image1.jpg - Image1500.jpg a udáš stabilní cestu k obrázku do které se doplní to vygenerováné číslo (nebo postupně se zvedající). Potom už jenom nastavíš časovač aby se funkce provedla každých 10 vteřin.
svadla
Profil
Kry5:
Asi nejlepsi reseni, za predpokladu, ze maji obrazky takovy dobry nazev. Pokud jsou obrazky treba: 'jabklo.jpg', 'zelena.png' tak by se muselo udelat JS pole.

Asi bych zjistoval adresu obrazku Ajaxem.

funkce zmenObrazek() {
zjistiAdresu(); // ajaxem
vymenZroj(); // jen zmena src u obrazku
setTimeout('zmenObrazek()', 10000); // pockej a znova
}
Petroš
Profil *
No dobře se to píše, ale já jsem úplný amater. javascriptu nerozumím vůbec a php, jen malinko :-/ Nemáš někde nějaký návod?
breeta
Profil *
mrkni třeba na tohle
A to pole dosadíš pomocí php ...


//Open images directory
$dir = @ dir("image");

//List files in images directory
while (($file = $dir->read()) !== false)
  {
  echo "filename: " . $file . "<br />";
  }

$dir->close();
svadla
Profil
Petroš:
Nepsal jsi, že jsi úplný amatér. Nastínil jsem myšlenku, pokud se chceš něco naučit, tak použij google.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0