Autor Zpráva
KoZi_piss
Profil
Zdravím, chtěl bych na svoje stránky do sekce novinky vložit "nějaký script", který by mi vkládal přimo do html souboru zprávy z nějakého zdroje, ještě by mě zajimalo jestli to jde bez DB nebo jen s DB.

Mohl by mi někdo z Vás poradit jak na to, nebo mě nasměrovat. Bohužel nejsem v kodovaní přeborník, ptoto bych chtěl radu od Vás zkušenějších.
Joker
Profil
KoZi_piss:
by mě zajimalo jestli to jde bez DB nebo jen s DB
To záleží čistě na tom, co je ten zdroj. Databáze je úložiště dat, čili asi jediné kde v tom může figurovat je ten „nějaký zdroj“.
KoZi_piss
Profil
no jde o to, že bych chtěl nějakým způsobem , stahovat novinky z ČT24 , treba do nějakého TXT souboru a pak to z něj importovat do html na mím webu. :) je to nesmysl ?
Keeehi
Profil
KoZi_piss:
Možné to udělat je, musíš si však dát pozor na autorská práva.
KoZi_piss
Profil
Jo s autorskýma právama jsme obeznámen... Teď by me spíš zajimala samotná realizace ? Může někdo poradit ?
KoZi_piss
Profil
Ono by to nemuselo v podstatě ani přidávat celé novinky, ale je nadpis novinky jako link primo na novinku :)
Keeehi
Profil
Zdrojový kód získáš:
<?php
$kod = file_get_contents("http://ceskatelevize.cz");
?>

Ve zdrojovém kódě si ty novinky budeš muset najít. Nejlépe asi za pomocí regulárních výrazů a funkcí, které s nimi pracující. (preg_match_all)
Joker
Profil
Keeehi:
A nemají něco jako RSS (což by řešilo i autorská práva, u RSS kanálu se snad tak nějak počítá s tím, že ho někdo bude používat)?
ninja
Profil
Joker: U RSS se ale primárně počítá že jej budou využívat koncoví zákazníci ve svých čtečkách pro osobní potřebu, ne že to bude někdo neoprávněně stahovat ve velkém.
Keeehi
Profil
Joker:
Možné to taky je. Pak by ani nemusel používat preg_match, ale nějaký nástroj na práci s XML.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0