Autor Zpráva
Rufr
Profil *
Zdravím ve spolek.. Zájímalo by mě jestlo jdou udělat v PSPadu stejně barvy jako v Powerpointu..
Npř. tato barva:
www.skokynalyzich.eu/ppt.ppt
Díky za radu.
habendorf
Profil
V PSPadu se barvy nedělají, v PSPadu se zapisují.
Rufr
Profil *
Já PSPad používám.. :)
A zajímá mě jak bych měl tedy tuto barvu zapsat..
Rufr
Profil *
Npř.:
Modrou barvu zapíši takhle:
<body bgcolor="blue">
xmark
Profil
<body bgcolor="#123456">
To ppt si neotevřu, ale jestli ti jde o odchycení nějaké barvy z něj, tak pspad na to má kapátko.
Rufr
Profil *
Ne myslel jsem něco jiného.. škoda že to neotevřeš. :(
panther
Profil
Rufr:
Ne myslel jsem něco jiného
zkus se tedy vyjádřit přesněji.

škoda že to neotevřeš.
já bych to sice otevřel, ale nechci si stahovat žádné zbytečné PPT soubory. Udělej z toho obrázek, někam ho nahraj a sem dej odkaz.
Rufr
Profil *
Bohužel neumím z prezentace udělat obrázek :(
xmark
Profil
Rufr:
neumím z prezentace udělat obrázek

Prinscreen, pak otevři libovolný grafický editor od Malování po gimp, Ctrl+V, Ctrl+S.
Možná to sem úplně nepatří, ale na druhou stranu se to (nejen) tobě bude určitě hodit ještě mockrát.
habendorf
Profil
Já to viděl. Je tam milion různých fialových.

Bohužel neumím z prezentace udělat obrázek :(
Tak minimálně PrintScreen bys zvládnout mohl.
Rufr
Profil *
Když jsi to viděl.. Dá se to zadat nebo ne??
habendorf
Profil
Rufr:

Těch fialových je tam mraky, nevím kterou chceš. Zkus třeba #5050B9.
Rufr
Profil *
Já chci aby to bylo tak komplikované(jestli to teda jde..)
Rufr
Profil *
http://www.skokynalyzich.eu/1.html
kelvin
Profil
Rufr:
Otevři si tu prezentaci. Otevři si PSPad, nejlépe nějaký soubor, kam chceš ty barvy dostat (html, css). V menu PSPadu vyber Nástroje \ Kapátko. PSPad se minimalizuje a ty v předchozím aktivním okně klikneš na plochu požadované bary. V PSPadu se ti objeví na místě kurzoru její kód ( #RRGGBB ).

Samozřejmě si danou prentaci můžeš jako obrázek dát do nějakého grafického editoru, ten má vlastní kapátko a by barvy tam zjistíš možná pohodlněji.

Jinak, nemusíš se učit tak "sofistikovaný postup", jakým je použití klávesy Print Screen. MS PowerPoint ti umožní uložit prezentaci jako obrázek ( Uložit jako \ PNG či nějak tak).
Rufr
Profil *
Už se mi to povedlo i tak, aby to bylo hezké :DD
xmark
Profil
Rufr:
aby to bylo tak komplikované

Jak komplikované?? Buď chceš jako pozadí obrázek - pak ho vkládej jako obrázek - nebo chceš JEDNU barvu.
Rufr
Profil *
Kelvin.
Já chci udělat pro synovce do přírodopisu soubor, ale tak aby byl v html, protože mi to prostě přijde daleko hezčí a logičtější.. :)
Rufr
Profil *
Jo..Už to mám vyřešené..
Díky..
Rufr
Profil *
Ale když už jsme u toho..Stránky jsou na startovní čáře a 26. listopadu se rozjedou..
Jak je zatím hodnotíte??
Rufr
Profil *
npř.:
http://www.skokynalyzich.eu/Skupina-A.html
xmark
Profil
Rufr:
Odvaha ti nechybí, Nechtěl bys tomu dát nějaký design?

Kód:
Každé <li> musí mít v hierarchii přímo nad sebou <ul>
Css doporučuju vyhodit do externího souboru.
Atributy tagů patří do uvozovek. <div id=pravy> -> <div id="pravy">

(bude toho víc)
xmark
Profil
nicméně .. udělal bych tomu extra vlákno, na konci "Powerpointu" nikdo hodnocení webu hledat nebude.
Rufr
Profil *
jaký design??
Rufr
Profil *
Mohl by jsi mi poslat přesně úryvek který je špatně??
Rufr
Profil *
Dobře..
Udělám nové vlákno.
Lucta
Profil *
Zdravím,
ráda bych v powerpointu vytvořila pořad Riskuj (nenapadá mě jiný způsob, kde to amatérsky udělat). Má představa je taková, že na 1. snímku bude tabulka s tématy a různými částkami (1000 - 5000 bodů). Po kliknutí na nějakou částku mě hypertextový odkaz přenese např. na snímek 24, kde bude znění otázky, a následně se opět kliknutím na hypertextový odkaz na 24. stránce "domů" dostanu na 1. snímek s tabulkou.
Chtěla bych se zeptat, jestli je možné v powerpointu zařídit to, aby se odkliknuté částky zbarvily jinou barvou nebo jakkoli jinak odlišili od těch nepoužitých (aby bylo poznat, že už byly vybrány).
Děkuji za odpověď.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0