Autor Zpráva
David1256
Profil
Dobrý den, chtěl bych sehnat nějaký zdroj informací o tom, jak podrobně vznikaly počítače třeba, jak vůbec může nějaká destička v počítači plnit nějakou funkci atd. jak to do podrobna vůbeccelé funguje.
Joker
Profil
Google nefunguje?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Dějiny_počítačů
David1256
Profil
Neboj google používat umím, ale je tam vše moc obecně, chtěl bych to víc technologicky, jak to vytvářeli, proč je to z toho a toho jak to do porrobna funguje atd.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Davida1256:
Myslíš, že je to pro počítače choulostivé téma a že se vyhledávače budou stydět poskytnout ti odpověď?
David1256
Profil
Hledal jsem ale nic jsem právě nenašel, tak promiňte, že se ptám :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Davida1256:
jak vůbec může nějaká destička v počítači plnit nějakou funkci
Nic jiného plnit neumí, tak asi aby se nenudila…
Já bych na místě destičky také rád plnil nějakou funkci v počítači. Klidně i upevňovací, pořád lepší, než být třeba záchodové prkýnko.

google používat umím, ale je tam vše moc obecně
Takže neumíš. Vyhledej si podrobnosti o obecných věcech, které najdeš na obecné dotazy.

Návod, jak hledat na internetu, na toto fórum možná ještě patří, ale historie vývoje počítačů ne.
David1256
Profil
OK, tak jen jsem si myslel, že nědko přede mnou našel něco, co by mi mohlo pomoct. Vidím, že ne tak budu tomu muset věnovat více času no.
Joker
Profil
David1256:
chtěl bych to víc technologicky, jak to vytvářeli, proč je to z toho a toho jak to do porrobna funguje atd.
Já bych řekl, že články na Wikipedii (poznámka, v tom jednom odkázaném článku jsou odkazy na které se dá klikat) to rozebírají dostatečně podrobně, hlavně ty v angličtině.

Rozebírat to ještě podrobněji je jednak mimo zaměření této diskuse a jednak i mimo její možnosti.
Jenom ten jediný odkázaný článek obsahuje daleko víc textu, než je zdejší limit pro délku diskusního příspěvku.

Krom toho to pokrývá hned několik oborů počítačového inženýrství, takže nevidím způsob, a ostatně ani důvod, jak/proč to tady dopodrobna rozepsat v jednom diskusním vláknu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0