Autor Zpráva
rob
Profil *
Posílám můj kód a potřeboval bych poradit, kde dělám chybu, že se mi v IE nezobrazuje podtržení u položky Menu. Děkuji za radu

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/html4/transitional.dtd">
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title>Úvod - TEST</title>
<style="text/css">
<!--
.underline {color: white; border-bottom: 1px solid gray;}
-->
</style>
<style>
<!--
a {text-decoration:none}
-->
</style>
</head>
<body background="background.gif">
<table width=1024>
<tr>
<td>
<br>
<font face="Verdana" size=5 color=white>
&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;<span class="underline"> Menu </span></font>
<br>
<br>
<div style="position: absolute; top: 180px; left: 80px"><span style="border: 1px solid gray; float:left"><a href="text.html"><font color=white size=4>&nbsp;Já&nbsp;</font></a></span></span></div>


<div style="position: absolute; top: 290px; left: 80px"><span style="border: 1px solid gray; float:left"><a href="text.html"><font color=white size=4>&nbsp;Logo&nbsp;</font></a></span></div>


<div style="position: absolute; top: 400px; left: 80px"><span style="border: 1px solid gray; float:left"><a href="text.html"><font color=white size=4>&nbsp;Vlajka&nbsp;</font></a></span></div>

<div style="position: absolute; top: 510px; left: 80px"><span style="border: 1px solid gray; float:left"><a href="text.html"><font color=white size=4>&nbsp;Stožár&nbsp;</font></a></span></div>


<div style="position: absolute; top: 620px; left: 80px"><span style="border: 1px solid gray; float:left"><a href="text2.html"><font color=white size=4>&nbsp;Kopretina&nbsp;</font></a></span></div>
</td>
</tr>
</table>
</body>
</html>
Vaše jméno
Jméno: Heslo (nepovinné): (Zapomenuté heslo?)
Vaše odpověď
Tučně Kurzíva Kód Obrázek Odkaz Zakázat formátování [?]



Prosím používejte diakritiku a interpunkci.




Powered by miniBB 1.7e (
krteczek
Profil
hm... to si děláš legraci??? kvůli každému odkazu tolik kodu??
skus to takhle:

<div id="menu">
<a href="pages/akochces.php" title="kam to vede ten zatracený link">Ako chceš</a>
<a href="pages/bartek.php" title="kam to vede ten zatracený link">Bartek</a>
<a href="pages/bratrance.php" title="kam to vede ten zatracený link">Bratrance</a>
<a href="pages/camel.php" title="kam to vede ten zatracený link">Camel</a>
<a href="pages/carpediem.php" title="kam to vede ten zatracený link">Carpediem</a>
<a href="pages/digimurder.php" title="kam to vede ten zatracený link">Digimurder"></a>
</div>

a css
#menu{background-color:#aaddff;width:150px;text-align:center}
#menu a{display:block;margin-top:3px;text-decoration:none;border-top:1px solid black;border-bottom:1px solid black;padding: 2px 0}
#menu a:hover{background-color:#ffddaa}

možná to není uplně přesně ale zbytek si asi domyslíš :-)
krteczek
peta
Profil *
<span class="underline"> Menu </span>
to je radkovy prvek, ten ti v IE nebude spravne zobrazovat ramecek, ani padding:10px, treba. Musis pouzit div nebo text-decoration ebo to zafloatovat, coz ti to prevede na display:block automaticky

a tady bys mohl usporit kod
... z ...
<style="text/css">
<!--
.underline {color: white; border-bottom: 1px solid gray;}
-->
</style>
<style>
<!--
a {text-decoration:none}
-->
</style>

... na ...
<style="text/css">
<!--
.underline {color: white; border-bottom: 1px solid gray;}
a {text-decoration:none}
-->
</style>

... z ...

<div style="position: absolute; top: 180px; left: 80px"><span style="border: 1px solid gray; float:left"><a href="text.html"><font color=white size=4>&nbsp;Já&nbsp;</font></a></span></span></div>


<div style="position: absolute; top: 290px; left: 80px"><span style="border: 1px solid gray; float:left"><a href="text.html"><font color=white size=4>&nbsp;Logo&nbsp;</font></a></span></div>


<div style="position: absolute; top: 400px; left: 80px"><span style="border: 1px solid gray; float:left"><a href="text.html"><font color=white size=4>&nbsp;Vlajka&nbsp;</font></a></span></div>

<div style="position: absolute; top: 510px; left: 80px"><span style="border: 1px solid gray; float:left"><a href="text.html"><font color=white size=4>&nbsp;Stožár&nbsp;</font></a></span></div>


<div style="top: 620px"><span><a href="text2.html"><font color=white size=4>&nbsp;Kopretina&nbsp;</font></a></span></div>

... na ...
<style>
.menu div {position:absolute;left:80px}
.menu span {border: 1px solid gray; float:left}
.menu a {padding:0 .5em;color:#ffffff;floaf:left}
</style>

<div class="menu">

<div style="top:180px"><span><a href="text.html">Já</a></span></div>

<div style="top:290px"><span><a href="text.html">Logo</a></span></div>

<div style="top:400px"><span><a href="text.html">Vlajka</a></span></div>

<div style="top:510px"><span><a href="text.html">Vlajka</a></span></div>

<div style="top:620px"><span><a href="text.html">Kopretina</a></span></div>

</div>
/* tady nechapu, proc mas float a tolik prvku v sobe*/

Neslo by to treba napsat takhle?
<style>
.menu {padding-left:80px}
.menu a {border:1px solid gray;color:#ffffff;
display:block;margin:10px;padding:0 .5em;
background:#000000 url("obrazek1.jpg") no-repeat}
.menu a:hover {background:#cccccc;}
</style>

<div class="menu">

<a href="text.html">Já<br /></a>
<a href="text.html">Logo<br /></a>
<a href="text.html">Vlajka<br /></a>
<a href="text.html">Kopretina<br /></a>

</div>

Mi to prislo takove dost strasidelny, tolik prvku najednou...
krteczek
Profil
to peta: ježiši proč prosimtě position absolute???? to je nevýhodné, to menu se mu bude jen velmi těško nějak upravovat a jak říkám je tam moc zbytečného kodu. moje řešení je čistčí, ikdyž není semanticky správné,
aby bylo, musel by to menu tvořít pomocí seznamu, čili ul- li
krteczek
peta
Profil *
krteczek
Uplne dole 15 radku si precti :)

Ja taky ziral, co to ma za kod :)
On tam ma
Float Position Float Float
a vubec nechapu, jaky to ma ucel,

!!! BEZ STRANKY !!!

(mozna si to vsimne, ze to je podstatnejsi nez 5k kodu),
jenom jsem odhadl, ze ma menu, kde je vlevo obrazek.
Krome toho, ze ten float ma samozrejme spatne zapsany a v IE se mu bude ztracet text.
krteczek
Profil
peta: bez toho <br>, když je to řádkový element a použije se na něj display: block, začne se chovat jako blokovy, a ty br tam jsou zbytečne
krteczek
peta
Profil *
krteczek
to BR tam ma uplne jiny ucel :) Bez CSS se to menu zarovna krasne pod sebe. Pokud nebude ucel prave opacny, ze jo.
Fred
Profil
Menu patří do ul li seznamu.
Tímhle způsobem ale taky <br /> používám např. takhle
label{display:block;}
br{line-height:0;height:0;display:none} /*tohle musim osetrit pokud chci aby se mi to nemotalo do css*/
<label for="neco">popis</label><br /><input type="text" id="neco" />
habendorf
Profil
Fred:
label{display:block;}
br{line-height:0;height:0;display:none} /*tohle musim osetrit pokud chci aby se mi to nemotalo do css*/
<label for="neco">popis</label><br /><input type="text" id="neco" />


Frede, co to je? K čemu to je? Úplně mi uniká smysl ... k čemu tam je ten <br />?
Plaváček
Profil
K tomu, aby při vypnutých stylech vypadal formulář použitelně, stačí vyzkoušet, používám to také.
habendorf
Profil
Fred, Plaváček: No dobře, to je kakýsi důvod. I když formulář, ve kterém je label vedle inputu, bych asi nepovažoval za nepoužitelný.
Plaváček
Profil
Jak budeš mít složitější formulář a jednotlivé labely a inputy se ti poskládají vedle sebe, je v tom při vypnutých stylech docela slušný chaos :) samozřejmě, u větších formů lze použít tabulku, ale to jenom v nejnutnějším případě. Čili, opodstatnění to určitě má a ničemu to nevadí, aspon myslím
habendorf
Profil
Hm, pravda. Koukal jsem jak to mám dělané já - přes <p>. To vaše je asi lepší.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0