Autor Zpráva
saMOt
Profil
ahoj,
na stránkách chci udělat menu s měnícími se obrázky jako pozadím za textem, ale zobrazuje se mi jen část obrázku, jen ta za textem, jsou nějaký atributy aby se tam zobrazil celej ?
Trejpa
Profil
saMOt:
Předpokládám, že měníš pozadí odkazům. Stačí, když je změníš na blokové a nastavíš jim rozměry podle obrázku.
saMOt
Profil
sem začátečník, jak je změnim na blokové ?
jenikkozak
Profil
Pomocí CSS vlastnosti display.
Trejpa
Profil
Trejpa:
<a … style="display: block; width: 100%; height: 50px;">…</a>


Nebo ve stylech:
menu a {display: block; width: 100%; height: 50px;}

Pro odkazy v:
<menu>
  <li><a …>…</a>
  <li><a …>…</a>
  <li><a …>…</a>
</menu>
saMOt
Profil
použil sem metodu od Trejpa, moc dík

a jak se prosím vás text zarovná na výšku do středu ?
Trejpa
Profil
saMOt:
Jestli je odkaz jednořádkový, tak do těch stylů přidej výšku řádku stejně velkou jako výšku bloku, například:
line-height: 50px;
saMOt
Profil
<a class="menici" href="index.html" style="display: block; width: 150px; height: 35px;">HOME</a><br>

....
tohle je jedna položka z menu, může te mi to upravit a označit ? protože to nějake nechápu :)
Trejpa
Profil
saMOt:
<a class="menici" href="index.html" style="display: block; width: 150px; height: 35px; line-height: 35px;">HOME</a><br>
saMOt
Profil
text se mi nezarovná na výšku do středu, ale obrázek se mi zmenší na výšku textu :(
jde to i nějak jinak ?
Trejpa
Profil
saMOt:
Měl jsem v kódu chybu, nyní je opraven.
saMOt
Profil
jestli myslíš tu ] závorku, tak bez ní se to sice nezobrazí vysoký, jako text, ale text je nahoře uprostřed, jenže já ho chci mít upsrotřed uprostřed, takže je to stejný, jako bez toho line-height
Bubák
Profil
Tak máš někde chybu. Dej odkaz na živou ukázku, jinak je to věštění z kávové sedliny.
saMOt
Profil
skusil sem to ještě přepsat a asi sem tam někde měl chybu, ted to funguje
moc díííííííííííííííííík

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0