Autor Zpráva
Mr.Q
Profil *
Dobrý den, mám 2 dotazy.

Za prvé mi jde o to, že vlastním stránky na které může kdokoliv přidat referát či nějakou práci. Ve formuláři musí autor vyplnit odkaz na stažení, popis, velikost a popřípadné heslo k souborům. Chci se zeptat, zda by nějak nešlo, že když autor nezadá popis při zobrazení by nenaskočila prázdná textarea ?

Takto vypadá textarea pro formulář
<textarea name="recenze" id="textarea_recenze" rows="20" cols="20"></textarea>

a takto se vypisuje:
  echo "<div id=\"prispevek_text\"><div id=\"prispevek_text2\"><textarea id=\"textarea_popis\" rows=\"20\" cols=\"20\" readonly=\"readonly\">".$prispevek->recenze."</textarea></div></div>";


A ještě jeden dotaz, abych nemusel zakládat nové téma. Když zadá autor více linků na stažení ( také se mi to zobrazuje v textaree ), ale chtěl bych, aby to bylo v tagu <code></code>, jenže problém je v tom, že se linky dají za sebe a je to nepřehledné. Zajímalo by mě, zda nějak nejde, že když se v textaree udělá enterem mezera tak aby se za tento link vložil třeba tag <br /> nebo něco, co by dalo ten odkaz na další řádek. Všem děkuji za pomoc
Darker
Profil
Nové řádky (\n) nahraď tagem <br>
Pokud autorovi chceš po nesprávném zadání některé z hodnot vrátit správně zadaná pole vyplněná, není to problém:
echo "<input name=neco value='";
if(isset($_POST["neco"])echo $_POST["neco"];
echo "'>";
Mr.Q
Profil *
ehm .. nějak to nechápu :(
Mr.Q
Profil *
nebo nějaký příklad, nejlépe na tomto ? :)
zde se zapisují, zde změna nebude.
<textarea id="textarea_linky2" cols="30" rows="10" name="linky"></textarea>


a zde se vypisují
echo "<textarea id=\"textarea_linky\" rows=\"20\" cols=\"20\" readonly=\"readonly\">".$prispevek->linky."</textarea>";
Mr.Q
Profil *
O to mi nejde, jde mi o to, že když nic nezadá nechci aby se to tam zobrazovalo. Jestli tě chápu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0