Autor Zpráva
matonka007
Profil *
Dobrý den,
Poprosil bych o radu ohledně HTML a to přesněji na vytvoření "přidat komentář".
Na svém webu mám mnoho příspěvků a tak bych byl rád kdyby mi je mohli čtenáři okomentovat.
Tudíž bych potřeboval radu;návod na HTML kód pro přidání komentáře.
Formulář mám již vytvořený ale nevím, jakým způsobem odeslat data z tohoto formuláře na web.
A poprosím nechci používat žádné věci typu blueboard atd.

Děkuji předem za případné opdpovědi.

(PS.: Jak udělám do formuláře datum, aby se přidalo k příspěvku?)
Medvídek
Profil
matonka007:
Poprosil bych o radu ohledně HTML a to přesněji na vytvoření "přidat komentář".
Na to si s HTML nevystačíš, budeš potřebovat ještě PHP (třeba) a nějakou databázi, kam se komentáře budou přidávat.

Jak udělám do formuláře datum, aby se přidalo k příspěvku?
<?php echo date("Y-m-d"); ?>
Darker
Profil
Nezabezpečený základ:
if(isset($_POST['nick'])&&isset($_POST['text'])) {    // Kontrola zda se data odeslala
file_put_contents("./komentare.html",file_get_contents("./komentare.html").$_POST["text"]); //ulozeni do souboru


}

Ve skutečnosti je chytré pomocí refereru zjišťovat, ze které stránky se formulář odeslal a do té lifrovat data.
Důležité je převést < a > na HTML entity.
matonka007
Profil *
A poradit s tím PHP a databází, strašně blbě se to na webu hledá.
Když totiž dám do vyhledávání PHP návod komentář, najde mi to x tisíc stránek na kterých je přidat komentář
matonka007
Profil *
Ještě maličkost, když dám u svého poskytovatele na web jakýkoliv .php soubor, vykouzlí mi toto:

"The page you are requesting cannot be served because of the extension configuration. If the page is a script, add a handler. If the file should be downloaded, add a MIME map."
htmláč0023
Profil *
NEvíte někdo jak umožnit zasílání komentářů?
Napište mi prosím kód a kam ten kód mám vložit :) Díky.
margin
Profil *
Jak zpovoznit vlastní komentáře je zde nastíněné a rozhodně na to nestačí jen odněkud zkopírovat kód, je to o chliup složitější.

Další možnost je provozovat komentáře pomocí externí služby.
http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2018094
Na odkázané stránce D. Dočekal porovnává různé možnosti (fb:comments, Disqus, Google+) pro zpravodajské servery, ale z popisu se dají poznat výhody a nevýhody různých řešení i pro nasazení na malý web.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0