Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj. Prosím o názor, radu, kritiku...

Dělám nové stránky, které bych rád udělal celé pomocí divů (levý pruh pro menu, prostřední pro obsah). Celé stránky jsem začal dělat tímto způsobem:
1. Všechny jednotlivé části stránek (tedy divy s textama, obrázkama atd.) má pomocí stylu skryté.
2. Při kliknutí na odkaz jednotlivé divy ve stránkách zobrazuji - pomocí příkazu document.getElementById, tím že tento příkaz potřebné divy zobrazí (změní style:none).

Otázky: Dají se takto naprogramovat stránky? Je to blbý způsob pro tvorbu ? Rámy nechci, tabulky taky ne... co jiného?
Suta
Profil
Anonym jsem byl já.
Thalia
Profil *
Co jiného? PHP a funkci include viz např. http://jaknaweb.com/tipy-triky-php-mysql.php. Více google.com.
habendorf
Profil
Uživatel bez js neuvidí nic. Uživatel bez css uvidí vše. Jinými slovy - takhle se to opravdu nedělá.
peta
Profil *
Suta haseshof chtel rici, ze se pouziva opacny postup. Vse je viditelne a pomoci JS to skryjes.

Nebo se dela to, ze vse mas skryte a v odkazech pouzijes JS, ktere kdyz funguje, tak nefunguje odkaz v a href, kdyz JS nefunguje, funguje to, co je v a href. Zkratka musis mit vzdy nejakou moznost, aby se stranka zobrazila. Ale uplne nej je samo nic neskryvat a prepinat stranky.

Resit schovavani stranky i s obsahem, to je trosku jako moc. Kolik ma tva stranka? Jak by se to tahalo linkou 2k/s ? Hodinu? To pekne dekuji :) Jdu hledat jinou stranku :)
Navic, reseni vice stranek ma tu vyhodu, ae pomoci web-analyzeru nebo log nebo, co je to zac, zkratka sleduje na kterou stranku se na serveru jak casto chodi.
Treba mas nejake zajimave informace, na ktere je nutne se 4x proklikat, tak je proste presunes pod odkaz na hlavni stranku. Lidi potesis - zvysi to navstevnost, snizi se zatez serveru - radost tobe (ze se nemusi odesilat ty 4 predchozi stranky).
habendorf
Profil
haseshof chtel rici, ze se pouziva opacny postup. Vse je viditelne a pomoci JS to skryjes.
To chtěl možná říct haseshof.
Já jsem určitě nic takového říct nechtěl.
Suta
Profil
Hm, asi chápu haseshofovo či habendorfovo s tím nezobrazením bez Javascriptu či zobrazení všeho bez CSS, ale..

Yuhů píše na stránkách, že stránky pomocí divů jsou docela slušné řešení. Jak to ale skloubit tak, aby na stránkách nebylo vidět "úplně vše", je-li to v divech ? Přece nějak musím vždy vyvolat ty které divy, hm ?
zimmi
Profil
Myslím, že divy pořád chybně chápeš jako rámy, myslím, že tyhle 2 věci spolu maj společnýho tolik, co antilopa s papežem.
proč je potřebuješ skrývat? v menu přece uděláš odkazy na jednotlivé stránky a do kodu jim potom píšeš texty co tam mají být. dá se to řešit přes include jak bylo zmíněno výše, za předpokladu, že umíš php.
Suta
Profil
Chci-li tedy na stránce třeba
- mít stále menu na jednom místě
- uprostřed měnit obsah podle odkazů v menu
- vpravo zase třeba mít další části stránek, které tam chci mít stálé, ale jen v některých sekcích ...

atd., tak to se tedy nedá udělat jen pomocí divů ? Musím použít iframy ?

Jak je to pak s tvrzením, že se dá krásně udělat beztabulkový layout webu vytvořený z divů ?
Fred
Profil
Tenhle dotaz je tu pořád dokola, mrkni se sem: Skládání stránek z kousků
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0