Autor Zpráva
perwin
Profil
Ahoj,
mám tu jistý problém. Např. když je jedno URL http://nejakastranka.cz/web.php?page=uvod a druhé URL http://nejakastranka.cz/web.php?page=diskuse, jak udělat, aby se při odchodu z web.php (celkově, úplně ze stránek), zapla funkce, ale ne tehdy, když jenom člověk přechází z web.php?page=uvod na web.php?page=diskuse? Protože když dám do web.php do <body onunload="...">, tak se to zapne pokaždé, když člověk přechází z uvodu na diskusi. Děkuji
Darker
Profil
Musíš přes PHP, např pomocí SESSION skriptu říct, že pokud příchází uživatel z úvodu (REFERRER) na diskusi, má se něco stát.(špatně čtu)
Krajní řešení, které mě napadá je dát nějakou funkci odkazům které vedou na tvůj web, takovou, aby způsobila, že se skript nespustí (onclick=document.onunload=null)
Prudit lidi aby nechodili z tvého webu je dobrý způsob, jak jim naznačit, že když se vrátí budeš je prudit zas. Doufám, žetímhle způsobem to nevyužiješ. Pokud to chceš kvůli mazání SESSION tak to bych být tebou řešil jinak.
perwin
Profil
Ne, ten script mi bude sloužit ktomu, aby když se nějaký uživatel zapomene odhlásit, odhlásí ho to samo tesně před vypnutím stránky/prohlížeče.
perwin
Profil
A ten script onclick="document.onunload=null" nefunguje. Děkuji
margin
Profil *
perwin:
Ale počítej s tím, že onunload není 100% spolehlivý, tředas v prohlížeči Opera při zavření stránky nebo prohlížeče k onunload nedojde, tahle událost se spustí jen při přechodu na jinou stránku.
perwin
Profil
margin:
A co onbeforeunload?
_es
Profil
perwin:
A ten script onclick="document.onunload=null" nefunguje.
Lebo to má byť: onclick="window.onunload=void 0"
perwin
Profil
_es:
Díky moc
perwin
Profil
Bohužel tu mám další problém a nevím si s ním rady... když dám, aby se při onunload nebo při onbeforeunload zobrazovalo např. alert("AHOJ");,
tak se to AHOJ zobrazí jenom při přechodu mezi stránkami, ale když vypnu prohlížeč nebo to okno s tou stránkou, AHOJ se neobjeví a prohlížeč/okno se jenom vypne. Jak mám teda udělat, aby se něco vykonalo, když uživatel odejde ze stránky? Přes PHP? Děkuji
_es
Profil
perwin:
Jak mám teda udělat, aby se něco vykonalo, když uživatel odejde ze stránky?
Nijako spoľahlivo.
Ako by si chcel ošetriť, aby sa niečo vykonalo vtedy, ak užívateľovi vypnú prúd?
perwin
Profil
No přes PHP - na straně serveru - jakmile tam uživatel nebude, vykoná se nějaký script.
Mám tu script, s kterým nutně potřebuji pomoct a nevím si s ním rady, slouží k odhlášení uživatele po neaktivitě.
<?php
require_once "db.php"; // připojení k databázi

$query = mysql_query("SELECT lastActivity FROM uzivatele WHERE online='yes'") or Die(mysql_error()); // vybere sloupec s poslední aktivitou
while($result=mysql_fetch_array($query))  
{ 
if($result['lastActivity'] < NOW - (5*60) ) // NEFUNGUJE - jestliže je poslední aktivita menší než je nyní bez 5-ti minut (5*60 = 300s),
header("Location: logout.php?logout=yes"); // přesměrujte uživatele na script s odhlášením
} 
?>

Ale toto je už zmíněno zde. Myslel jsem, že by JS mohl uživatele po odchodu ze stránek přesměrovat na PHP script na odhlášení, ale to zřejmě nelze. Takže nezbívá jinak než jen čistě přes PHP. Děkuji

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0