Autor Zpráva
Martin Tiršel
Profil
Zdravím, už sa s tým trápim asi 10 hodín a nedokážem nájsť funkčné riešenie. Mám IP kameru AM9539, ktorej video by som potreboval vložiť do web stránky. Po zadaní jej IPčky sa mi zobrazí ovládací panel plus video, je to riešené cez frejmy s dlhým chaotickým javascriptom. Čakal som, že dokážem vykuchať jeden html frame, ale tadiaľ cesta nevedie. Čo prehliadač, to odlišné chovanie (jeden ok, druhý neprejde cez http autorizáciu, tretí presmeruje na nekonečne nahrávajúci sa obrázok, ktorý sa nikdy nezobrazí, ...). V IE pri otvorení stránky kamery vyžaduje inštaláciu nejakého video pluginu. Kamera má aj rtsp stream, ktorý treba cez VLC otvorím, ale žiaľ flash rtsp nedokáže, takže na to neexistuje prehrávač a nenašiel som ani žiadny iný spôsob, ako to vložiť okrem vybudovania servera, ktorý to bude ťahať a konvertovať na niečo, čo už je štandardne podporované. Nestretol sa niekto s niečim podobným a nevedel by ma nakopnúť nejakým smerom? Už som vyčerpal všetky možnosti, takže potrebujem prípadne nájsť človeka, ktorý to dokáže, kľudne aj za finančnú odmenu, už som fakt zúfalý :(
Jostram
Profil *
Moc vás nepotěším - s tímhle je skoro vždycky problém. Obzvlášť proto, že ke zobrazení obvykle potřebují nějaké ActiveX prvky.

V podstatě pokud nedokážete vytáhnout ta data, tak se nějakému vlastnímu zpracování stejně nevyhnete. Pokud vám kamera nabízí RTSP stream, tak berte, dokud dává :) Tenhle stream lehce zkonvertujete na něco použitelného. Ad server - stačí, když bude server na hostingu podporovat třeba Python, který na konverzi bohatě stačí.
Martin Tiršel
Profil
Ďakujem za reakciu. S Pythonom by nemal byť problém, viete prípadne poradiť na čo konkrétne sa zamerať?
Jostram
Profil *
Bohužel je to kus od kusu jiné. Pokud máte UNIXový server, kde je alespoň nainstalován mplayer, tak zkuste prostě pythonní cestu - jestli se moc nepletu, tak python se s RTSP přímo nekamarádí, ale dá se to obejít použitím systémových volání třeba mplayeru. Mplayerem nechte ty data někam dumpovat, pak jen zkonvertovat a přes pythonní serverové fce opět poslat jako třeba mpeg4 stream. Data, která upravíte k obrazu svému pak můžete chytat třeba ve flashi. Méně náročnější řešení by bylo generování obrázku, který by se refreshoval třeba po vteřině. Tak byste nežhavil konverzi, jen byste vysekával obrázky ze streamu a přes python sypal na nějaké FTP.

Udělat toto bude víceméně šamanismus, ale pokud chcete zůstat u této IP kamery, tak vám bohužel asi nic jiného nezbyde. Rozhodně přeji hodně štěstí.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0