Autor Zpráva
Tomkinss
Profil
Zdravím,
Chcel by som sa spýtať, či sa dá pomocou iframe a javascriptu vyseknúť podla súradníc určitú časť stránky, ktorú by som zobrazoval v iframe.

Poprípade existuje nejaké iné riešenie, pomocou ktorého by som mohol vložiť na svoj web časť inej stránky no zachovať jej plnú funkčnosť ?
Jostram
Profil *
Nejlépe skriptem, který si stránku načte a regepxy z ní vypreparujete to, co potřebujete. Má to ale pár háčků - majitel "preparované" stránky s tím nemusí souhlasit a stačí malá změna na "preparované" stránce a můžete začít odznova.
janbarasek
Profil
sice to bude přes php, ale taky je možnost místo iframe použít
<?php
include "stranka.html";
?>

A to si vlož kam chceš, ale pamatuj, že tento soubor musí být ve stejné složce co ho vypisuješ!

Ono tam tu stránku vlastně jakoby "napojí", takže ve zdrojáku webu to bude zobrazeno, jako kdbyy tam ta část stránky byla vždycky.

Další informace zde: http://php.baraja.cz/include.php
jenikkozak
Profil
janbarasek:
Hmmm, odkaz na tvůj web je hezkej, ale vůbec neřeší otázku uvedenou výše. Těžko pomocí include ořízneš stránku pomocí zadaných souřadnic.
xmark
Profil
janbarasek:
Tento web můžete použít pro studování, ale kvalita a pravdivost jednotlivých článků je kolísavá !

Víc toho studovat nebudu, ale kvalita článku o include je víc než bídná. Navíc v tomto vlákně jsi poněkud OT.

Tomkinss:
podla súradníc“? Jestli tím myslíš vložení části stránky, určené x,y souřadnicemi, tak to nejde.
janbarasek
Profil
xmark:
tak já jsem z toho co psal uživatel pochopil, že chce vypsat část stránky. Jeho řešení by bylo takové, že by část stránky umístil do samostatného souboru a pak tu část souboru vypsal s pomocí nějaké funkce. Pokud by chtěl vypsat část textu, tak se dá obalit do divu nebo tabulky:
<table width="350">
<td><td valign="top">Zde je nějaký text</td></tr>
</table>

Když bude chtít vykreslit část obrázku, tak se dá oříznout ručně a nebo lze překrýt také třeba divem.

Jak překrývat jednotlivé prvky, jsem udělal ukázku zde: http://hra.baraja.cz/beta/game.php, tam obrázek překrývá rámec pod ním a tím tvoří efekt oříznutí stránky ...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0