Autor Zpráva
lucik33
Dobrý den,

mám dotaz ohledně vícestránkových formulářů. Ve stylu cca 6 otázek vždy s třemi variantami odpovědi (vždy jen jedna správná) a pak klik na další stránku. Na poslední stránce odeslání formuláře na určitý mail s výsledkem - jméno - počet správných odpovědí a nejlépe ještě dále rozepsáno jako 1a, 2b, 3c a červeně ty špatně) a nezobrazení správných odpovědí. Mám probém s tím, že php jsem dělala kdysi hóóóóódně dávno, takže php script neudělám, rozhodně ne z hlavy a java asi žádný jen tak volně přístupný nebude.

Mohl byste mě někdo navést na nějaký šikovný web, příklad nebo tak něco? Nebráním se vytvořit si to sama a naučit se to, ale potřebuju trochu postrčit. Mám to za úkol v práci, udělat formulář, který kolegové vyplní potom, co absolvují školení. Jelikož mé php znalosti jsou v podstatě fuč, budu ráda za jakoukoliv (i pidi) radu.

Díky moc.

p.s. prostředek, tzn. input radio ad. je ok, mám ale problém s tím form action a skriptem :(
Keeehi
Tohle by ti mohlo pomoct: E-mail script
lucik33
Moc děkuju Keeehi, vypadá to zajímavě. Pročtu a zkusím si podle toho něco vytvořit. Náhodou jak to naprogramovat, aby to označilo ty špatné odpovědi v mailu? Stačí aspoň naťuknout :) Bohužel nemám čas se věnovat php komplexněji :(((( Móóóóc děkuji :)

Hodně už jsem googlovala, ale zatím nic, co by úplně vyřešilo můj problém. Je mi jasné, že mi to nikdo nevytvoří a budu na to muset přijít sama. Ale jsem ráda i za maličkosti :)
Kcko
lucik33:
A to může být na bázi PHP? Pokud ano, udělám to, pokud je zadání takové jako jsi popsala.
lucik33
No, za prvé, html stránky jsou na intranetu - školení. Pak jsou html stránky, kde jsou ty otázky za A, za B a za C, vždy jedna správná. A po vyplnění asi 6 stránek (na každé cca 6 otázek) potřebuju, aby mi přišel mail (přímo od toho uživatele z mailu NEBO vyplní do formulářového pole jméno), kde bude nějaký text, např. Petr Novák absolvoval test s výsledky: 1a, 2c, 3d.. ad... červeně špatné, ve sloupci. Na konci součet, kolik bylo správných. A uživateli se po odeslání formuláře objeví typická hláška, formulář byl odeslán OK (nebo nebyl); případně kolik měl bodů, ale ne co bylo špatně a správně. Php bohužel nerozjedu, jak mi teď bylo opožděně řečeno :( Nejlépe html. Java taky ne. Jen ASP. Takže jsem asi v koncích, protože v html se to asi neudělá. Respektive php ano, ale není tu server. Takže jen úplné základy :(

Budu moc ráda za pomoc Kcko, ale nemůžu se nijak revanžovat :((((((( A podle toho co jsem teď napsala se můžu jít asi kouzat, co?
Kcko
lucik33:
Revanšovat se nemusíš, nicméně pouze pomocí HTML neudělám zpracování a ještě zaslání emailu. ( To zpracování by možná šlo HTML + Javascript, ale bude to neskutečná patlanice).
EDIT: ASP neumím ... takže bohužel ... snaha byla :-)
lucik33
díky moc i tak :))) nakonec jsem se tu pobavila se šéfem a jedině ASP... ale pomůže mi a zkusím google a uvidím

ale i tak moc děkuji všem :)
Keeehi
Kcko:
HTML + Javascript
A na email to chceš poslat jak?

lucik33:
Ano, buď si seženeš někoho, kdo ti s ASP pomůže (s tím ti já taky bohužel neporadím), a nebo si můžeš udělat formulář na servru s podporou PHP. Existují firmy/společnosti které poskytují jak webový prostor tak i doménu (většinou třetího řádku) zdarma. Jediné co si za to "účtují" je reklamní proužek nebo banner, nebo něco podobného. Každý má něco jiného. Jde například o endora.cz, ic.cz, webzdarma.cz
Kcko
Keeehi:
A na email to chceš poslat jak?

[#6] Kcko
nicméně pouze pomocí HTML neudělám zpracování a ještě zaslání emailu.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: