Autor Zpráva
lowaczek
Profil
Dobrý den mám takový dotaz. Řekněme, že mám levý menu sloupec na své stránce a mám tam všelijaké rubriky
tyto rubriky jsou ve třídě lsloupec
<div class="lsloupec">
<ul>
<li>Rubrika 1</li>
<li>Rubrika 2</li>
</ul>
</div>

atd...
nad tímto sloupcem se nachází H2 nadpis takže například Menu
<H2>Menu</h2>
<div class="lsloupec">
<ul>
<li>Rubrika 1</li>
<li>Rubrika 2</li>
</ul>
</div>


a protože H2 má v pozadí obrázek jakéhosi zaobleného obdelníku... a aby nám hezky ladil design tak potřebuju zakončit celý Lsloupec opačným zaobleným obdelníkem aby to pěkně ladilo... vznikne takový box pro Rubriky. já to zatím dělam tak že definuju novou třídu a pod to všechno ji vložim

<div class="lsloupec">
<ul>
<li>Rubrika 1</li>
<li>Rubrika 2</li>
</ul>
</div>

//a sem vložím ten "spodek"
<div class="spodek">
</div>


Ale protože používám némůj redakční systém a v PHP se moc nevyznám potřeboval bych vědět jestli se to nedá nějak udělat že Lsloupec bude zakončen tím a tím obrázkem aby to ladilo.. Doufám, že mě pochopíte. Prosím pokud máte lepší zkušenosti s tím jak udělat takový box pro rubriky prosím napište mi vaši zkušenost.
panther
Profil
lowaczek:
estli se to nedá nějak udělat že Lsloupec bude zakončen tím a tím obrázkem
ano, samozřejmě to lze. Nastav mu pozadí. Ten div je tam s největší pravděpodobností zbytečný, styluj přímo ten seznam.
soucekgns
Profil
.spodek {width:100px; height:30px; background: url('../images/spodek.png') no-repeat;}

= stejný styl jako u nadpisu, ale místo ../images/horejsek.png dáš ../images/spodek.png a samozřejmě bez formátování písma (nepotřebné).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0